Rasy psów w Warszawie, bywalcy salonów groomerskich, ich charakterystyka i specyfika pielęgnacji

Tu znajdziesz rasy psów w Warszawie i ich opis. To psy, które są najpopularniejsze, wśród Warszawiaków i są przyprowadzane do salonów groomerskich w Warszawie. Informacje o tym, jak strzyc, trymować czy czesać. Ciekawostki dotyczące hodowli czy zachowania. Znaczenie nazwy rasy.

opis spaniela strzyżenienajlepszy groomer w warszawie dla rasy psów labradoodleWarszawski groomer border terierówjak strzyc pekińczyka w warszawiefox terrier i zasady trymowania psów tej rasy w WarszawieGdzie w warszawie ostrzyc bichon frieseszpic pomeranian jak strzyc w warszawiegdzie wyczesać cavaliera w Warszawie Centrum na Muranowierasy psów w Warszawie Golden retrieverrasy psów w Warszawie sznaucerygdzie i jak strzyc jamniki gładkowłose i szorstkowłosewest highland white terier rasy psów w Warszawiemaltan maltańczyk rasy psów w Warszawiegdzie w warszawie strzyc Border colliechihuahua warszawa psi fryzjer groomingspaniele i ich pielęgnacja w warszawiegryfonik hodowla w warszawie grooming
jak wykonać zabieg pielęgnacyjny w warszawie psa rasy cairn terierjak strzyc rasę lagotto w salonie groomerskim w warszawiesamoyed rasa pielęgnacja psa w centrumpudel grooming rasy Warszawagdzie w warszawie znaleźć psiego fryzjera dla rasy bearded colieBriard to przede wszystkim czesanieszkot pielęgnacja sierści w warszawierasy psów w Warszawie opis labradora retrieveranajlepszy psi fryzjer w Warszawie dl rasy sznaucer srednijack russel terier warszawarasy psów w Warszawie shih tzurasy psów w Warszawie buldożekgdzie i jak strzyc rasę york terier w warszawieopis rasy sznaucer olbrzym trymowaniebuldog angielski psi fryzjer warszawacorgi welsh cardigan penbroke warszawa groomer psi fryzjerterier walijski kompleksowo w warszawieMops Idealnie nadaje się dla osób starszych i dzieci

Rasy psów przyprowadzane do strzyżenia w Warszawie

Okazuje się, że istnieje około pięciu ras, które są najczęściej przyprowadzane do strzyżenia w Warszawie. Do nich należą: Szpice, Cavaliery, Maltańczyki, Shih tzu i Westy. Na pierwszy rzut oka widać preferencje wyboru do ras małych.

Powodem wyboru małej rasy psa w Warszawie może być oczywiście ograniczona przestrzeń w mieście. Duże psy typu Sznaucer olbrzym, potrzebują regularnych, długich spacerów. Są to psy pasterskie, strzegące, wymagają atencji i się jej domagają. Inne, które są rzadką rasą psów w Warszawie to: Briardy, charty, czy psy berneńskie.

Oczywiście można spotkać pasjonatów ale w większości można ich nazwać hodowcami. Do ewenementów należą Labradoodle czy duże pudle. Najpopularniejsze duże rasy psów w Warszawie to głównie rodzinne Labradory Retrievery i Golden Retrievery. Bywają i takie, których właściciele często nie widzą potrzeby odwiedzania salonu groomerskiego ze względu na nie posiadanie obfitej sierści jak: buldożki francuskie czy mopsy.

Rasy psów salonowców królują w Warszawie

Te małe pieski są niejednokrotnie kupowanie dla dzieci lub jako maskotki do torebek elegantek. Nie raz widujemy Panie noszące swoje czworonogi w torebkach podręcznych.

Małe gabaryty psa wynikają także z potrzeby treningu. Jeśli pies waży powyżej 15kg i ciągnie na spacerach, byłby nie do utrzymania. Dzieci i osoby starsze w szczególności byłyby narażone. Treningi wymagają dużo czasu i zaangażowania.

Nie wszystkich na nie stać zarówno finansowo jak i ze względu na czas, Małe pieski nie zajmują miejsca, są tańsze w utrzymani. Ich zabiegi groomerskie są prawie o połowę tańsze. Kanapowce jedzą mniej a ich regularne czesanie nie przysparza żadnego kłopotu.

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.