najlepszy psi fryzjer w warszawie rasy spaniel cavalier
cavalier spaniel psi fryzjer w Warszawie

Cavalier king charles spaniel  salonowy myśliwy

Przodkowie cavalierów zaliczali się do najmniejszych psów myśliwskich hodowanych przez arystokrację. Z powodu miłego usposobienia psy stały się ulubieńcami szlachcianek i pieskami do towarzystwa.

Nazwa rasy pochodzi od imienia króla Karola II, który był wielkim entuzjastą tej rasy. Pierwowzorem rasy Cavalier spaniel mogły być biało-czerwone spaniele pochodzące z Włoch lub z Malty, które zostały połączone z rasą psów z Dalekiego Wschodu. Istnieje też teoria, że przodkiem cavalierów był czarny hiszpański pies na trufle, a w spadku po nim mają one piękny, kręcony włos.

Charakter Cavaliera

Cavaliery to rasa bardzo łagodna zarówno w stosunku do ludzi, jak i zwierząt. Są to psy bardzo oddane, ufne i bezkonfliktowe. Łatwo przystosowują się do otoczenia i trybu życia właściciela. Są rasą odpowiednią zarówno dla osób aktywnych, żyjących w mieście, rodzin z dziećmi, czy osób starszych.

Wygląd Cavaliera

Psy te są niewielkie. Mają w sobie mnóstwo wdzięku. Wzrost dorosłych samców wynosi ok. 34-36 cm, a suczek 32-34 cm, Zarówno samce, jak i suczki ważą ok. 5,4 kg-8 kg.

Pies ma głowę okrągłą, płaską między uszami, a stop słabo zaznaczony. Kufa jest raczej krótka. Mają szeroko rozstawione ciemne oczy. Cavalier spaniel ma długie, obficie owłosione i osadzone wysoko uszy.

Jego szczęki są mocne, a zęby ustawione w zgryzie nożycowym. Posiada długi ogon noszony wysoko, ale nie ponad linią grzbietu. Włosie cavalierów jest długie, jedwabiste, z obfitymi piórami.

Umaszczenie może występować czarne podpalane, ruby (jednolita i głęboka czerwień), blenheim (kasztanoworude plamy znajdujące się na białym tle, oraz wysoce pożądana biała plama w kształcie rombu znajdująca się pomiędzy uszami psiaka) oraz tricolor (białe i czarne łaty z brązowym podpalaniem).

Pielęgnacja Cavaliera

Pielęgnacja cavalierów nie jest skomplikowana, ale powinna być wykonywana systematycznie. Ich sierść jest miękka i dlatego łatwo ją posprzątać.

Ponadto, cavaliery nie gubią jej dużo. Raz w tygodniu trzeba wyczesać psa szczotką pudlówką oraz metalowym grzebieniem (w razie potrzeby można tez użyć szczotki z naturalnego włosia).

Kołtuny w pachwinach lub za uszami rozdziela się palcami (nie wycina), a następnie należy je delikatnie rozczesać. W miarę potrzeby należy wykąpać psa w specjalnym szamponie dla psów z długą jedwabistą sierścią.

Psy rasy Cavalier spaniel są uwielbiane przez swoich właścicieli w Warszawie.

najlepszy groomer dla spanieli cavalierów w warszawie
cavalier psi fryzjer strzyżenie czesanie w Warszawie
strzyżenie w Warszawie rasy Cavalier king charles spaniel

W Warszawie cena zabiegu groomerskiego rasy Cavalier spaniel w Warszawie to 150 PLN.

#CavalierKingCharlesSpaniel #Cavalier #Spaniel #CavalierWarszawa  #StrzyżenieCavalierówWarszawa #PsiFryzjerCavalier #NajlepszySalonPielęgnacjiCavalierów #Psy #Pieski #Czworonogi #MalowanyPies #CzteryŁapy #ZdrowyPies #ZdrowiePsa

gdzie i jak strzyc rasę york terier w warszawie

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.