Mops najlepszy grooming i pielęgnacja w Warszawie
Mops najlepszy grooming w Warszawie

Mops – wesoły kanapowiec o charakterystycznych zmarszczkach

Mówi się, że jest to jedna z ras, wywołujących najwięcej kontrowersji. Mops ma tyle samo zwolenników, co przeciwników – dla jednych jest on śmieszny i brzydki, a dla innych słodki i uroczy. W Warszawie jest niezwykle popularny, właściciele chętnie zapewniają mu najlepszy, możliwy grooming.

Mały mopsik, z pozoru leniwy czworonóg o charakterystycznych zmarszczkach na pysku jest jedną z najstarszych ras. Pochodzi z Azji, pierwsze wzmianki o mopsach datują się na II i I w. p.n.e. Był ulubieńcem buddyjskich mnichów, a w Chinach jego specyficzne fałdki określano jako „znak książęcy”.

Rasa mops jest tak stara, że źródła nie podają jej dokładnego rodowodu, podobno jest on owiany tajemnicą. Wiadomo jednak, że wśród jego przodków są mastiffy, po których mopsy odziedziczyły wiele charakterystycznych cech.

W XVI w. mopsy zostały przywiezione do Europy, a dokładnie do Holandii, gdzie szybko stały się ulubieńcami rodziny królewskiej. Prawdopodobnie w 1688 r. za sprawą orańskiego księcia Wilhelma rasa trafiła na wyspy brytyjskie. To tam mopsy stały się bardziej popularne niż king charles spaniel.

Rasa została uznana w 1885 r. i do dziś jest to jeden z najpopularniejszych psów wystawowych i do towarzystwa.

Wygląd mopsa

Mops jest krępym i dobrze umięśnionym psem. Cechuje się silną oraz zwartą budową o kwadratowej sylwetce. Ma mocny grzbiet i dobrze ożebrowaną klatkę piersiową; proste i mocne łapy; krótki, przylegający do biodra, zakręcony ogon. Charakteryzuje się dużą, ale proporcjonalną do tułowia głową z krótką kufą. Jego oczy również duże, ciemne i okrągłe, ale nie wyłupiaste. Ma cienkie, małe, w kształcie płatków róży lub guzików uszy.

Umaszczenie może być srebrne, brzoskwiniowe, płowe lub czarne. Wyraźne ciemne zaznaczenia występują na: pysku lub masce, uszach, pieprzykach na policzkach, prędze grzbietowej.

Cechy charakteru mopsa

Mops lubi się bawić i popisywać, jest pewny siebie, odważny i zawzięty, jest miły i łagodny – całkowicie pozbawiony agresji – nie wywołuje konfliktu z psami lub innymi zwierzętami. Jest też cierpliwy i tolerancyjny w stosunku do dzieci. Jak każdy pies do towarzystwa ma wielką potrzebę uwagi i akceptacji, lubi pieszczoty – najlepiej na kolanach swojego pana.

Idealnie nadaje się dla osób starszych i rodzin z dojrzalszymi dziećmi.

Pielęgnacja mopsa

Sierść mopsa jest delikatna, krótka, gładka i błyszcząca. Zrzuca ją praktycznie przez cały rok, a w okresie linienia, czyli na wiosnę i jesień – bardziej intensywnie. Pielęgnacja psa tej rasy jest mało wymagająca.

Szczotkowanie. Mops wymaga sporadycznego szczotkowania. Najlepiej do tej czynności nadaje się włosiana szczotka o gęstej i równej szczecinie. Dobrze się sprawdza również szczotka gumowa o miękkich końcówkach.

Kąpiel. Zabieg ten wykonuje się z reguły w miarę potrzeby, czyli po prostu wtedy, kiedy mops jest brudny, ale nie rzadziej niż raz w miesiącu. Do kąpieli należy używać specjalistycznych szamponów i odżywek dostosowanych do aktualnych potrzeb sierści. 

Pielęgnacja fałd skórnych. Należy pamiętać o tym, że codziennej pielęgnacji wymagają zmarszczki na pyszczku, które powinno się czyścić i suszyć, by zapobiec infekcjom skórnym. Pod wpływem wilgoci mogą się tam tworzyć podrażnienia, a nawet rany.

Mops króluje w Warszawie, wszystkie trawniki są jego, każdy pies na spacerze musi zostać skontrolowany.

Mops grooming i pielęgnacja Warszawa
pug groomer w Warszawie
pielęgnacja mopsa w warszawie

Cena zabiegu psiego fryzjera rasy Mops w Warszawie u groomera to 90-100 PLN.

#Mops #Mopsik #Mopsy #GroomingMops #MopsWarszawa #CuteDog #Mopsiki #MopsWarszawa #mops #groomingmopsa #psifryzjermopswarszawa #myciemopsawwarszawie #pug

terier walijski kompleksowo w warszawie

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.