wyżeł w pojeździe w warszawie
jak się zachowuje yorshire terier w samochodzie
jak przewozić psy samochodem
psy w samochodzie w warszawie

#PieswSamochodzie #PodróżowaniezPsemLatem #PierwszaPodróżPsa

Jak przewozić psa samochodem?

Podróżowanie z psem autem to stały element naszego codziennego życia – jeździmy z naszym pupilem do weterynarza, rodziny czy znajomych. Niektóre czworonogi uwielbiają jazdę samochodem, inne panicznie się jej boją. Dlatego jeśli mamy szczeniaka albo nowego psa, do pierwszej jazdy powinniśmy go przygotować.

Pierwsza podróż psa

Oto, jak przygotować naszego pupila do podróżowania:

  • nie dawać psu posiłku tuż przed podróżą z uwagi na ryzyko wymiotów,
  • początkowo odbyć z nim krótką trasę,
  • małe psy do 10 kg przewozić w specjalnych transporterach przypinanych pasami, ew. w
    macie przypominającej hamak.
  • psy większe transportować na tylnej kanapie auta, w miarę możliwości przypięte miękkimi szelkami.

Co mówią przepisy o przewożeniu psów?

Nasze przepisy nie są precyzyjne, jeśli chodzi o przewożenie psów. Artykuł 60 pkt. 1 kodeksu drogowego zabrania kierowcom używania pojazdów w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub poza nim. Jeśli więc nasz pies będzie skakał po pojeździe i utrudniał nam jazdę, narażając przy okazji bezpieczeństwo innych kierowców, policjant może nam wystawić mandat. Psa należy więc uczyć zachowania w aucie – to jeden z ważniejszych elementów tresury. Koszt transportera dla psa mieści się w granicach od 50 do 250 zł. Jeśli chcemy przewozić psa w bagażniku, możemy za ok. 100 zł zakupić specjalną kratkę wentylacyjną. Mata-hamak kosztuje zaś od 70 zł wzwyż – przy okazji pomoże nam ona utrzymać nasz pojazd w czystości.

Podróżowanie z psem latem

Latem naszym czworonogom grożą upały, co w połączeniu z dłuższymi trasami podróży wymaga od nas następujących zasad:

  • Nie wolno pozostawiać psa w aucie podczas upałów – czworonogi mają mniejsze możliwości wentylowania swego ciała – robią to wyłącznie poprzez ziajanie, pocą się tylko w okolicach łap i głowy.
  • Nie warto przesadzać z klimatyzacja w aucie – narazi ona naszego pupila na infekcje związane z gwałtowną zmianą temperatury. Do ochłody możemy stosować specjalne maty chłodzące.
  • Należy zapewnić naszemu pupilowi dostęp do wody – przed podróżą należy kupić specjalne podróżne poidełko.
  • Na długich trasach powinniśmy zapewnić psu możliwość krótkiego spaceru w celu załatwienia się i rozprostowania kończyn, konieczne są więc postoje.

Pamiętajmy, że o psa należy dbać tak jak o dziecko – w ten sposób unikniemy kłopotów zdrowotnych naszego pupila i po prostu nie zadamy mu cierpienia. Niech podróż będzie przyjemnością również dla niego.

gdzie i jak strzyc rasę york terier w warszawie

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.