gdzie w centrum warszawy jest psi fryzjer dla foxteriera

Fox terier krótkowłosy wulkan energii w Warszawie

W Warszawie Fox teriery czują się dobrze lecz od wieków wykorzystywane były na polowaniach jako psy tropiące lisy i średniej wielkości ssaki. Dlatego też ich instynkt łowiecki jest tak silny, że mogą zdemolować ogródek, pogonić kota sąsiadów i wygryźć dziurę w kanapie, bo „coś się tam ukryło”.

Fox Terier krótkowłosy w Warszawie jest mniej popularny od swego szorstkowłosego kuzyna, z którym kiedyś stanowił wspólną rasę.

Z biegiem lat zaprzestano jednak krzyżowania tych obu odmian i od końca XIX w. na wystawach prezentują się osobno.

To wulkan energii, który wymaga mądrego i konsekwentnego właściciela. Pochodzi z Wielkiej Brytanii i stał się bohaterem kultowej powieści „Trzej panowie na łódce (nie licząc psa)” Jerome K. Jerome.

Obecnie nadal wykorzystywany jest do polowań, choć znacznie częściej towarzyszy człowiekowi w codziennym życiu, o ile ten potrafi zapanować nad jego energią.

Cechy charakteru foxów

Aktywność granicząca z ADHD sprawia, że nie są łatwe w prowadzeniu w Warszawie. Źle prowadzone, mogą wyrządzić znaczne szkody w domu czy ogrodzie i być postrachem okolicznych kotów.

Właśnie z tym ostatnim musi być specjalnie oswajany i przy odpowiednim prowadzeniu potrafi zaakceptować go jako domownika.

Nie reaguje dobrze na młodsze dzieci, ale bardzo przywiązuje się do właścicieli i potrafi zaciekle ich bronić. Jest bystry, przyjacielski i żywiołowo okazuje swe uczucia.

Ma dobry apetyt i szybko spala pożywienie. W Warszawie wymaga regularnych i długich spacerów, na których mógłby się wyszaleć.

Nie nadaje się do trzymania w bloku i pozostawiania w mieszkaniu na długie godziny w samotności, bo wtedy wyżywa się na meblach i garderobie.

Pielęgnacja foxów w Warszwie

Szata foksa jest gęsta obfita i szorstka, gładko przylegająca do ciała. Z uwagi na krótką sierść jego pielęgnacja jest bardzo prosta.

Szczotkowanie i kąpiele. Od czasu do czasu, w zależności od potrzeby, pieska należy wykąpać w odpowiednim do rodzaju sierści szamponie. Do szczotkowania przyda się szczotka druciana, włosiana oraz grzebień.

Trymowanie. Fox terriery mają szorstką sierść, którą należy regularnie trymować. Można zacząć od około 4 miesiąca życia.

Foksteriery są okazem zdrowia i nie mają wad genetycznych. W Warszawie jeśli uda się właścicielowi poskromić ich energię, żyją wiele lat i są zazwyczaj psami jednego właściciela.

gdzie strzyc foxteriery w stolicy w centrum
strzyżenie fox terier w warszawie
fox terier w warszawie

Strzyżenie, trymowanie, grooming rasy fox terier w Warszawie to cena 180 PLN.

#FoxTerier #Terrier #Fox #FoxTerierwWarszawie #StrzyżenieFoxTerierawWarszawie #PsiFryzjerFoxterierWarszawa #KochamyPsy

strzyżenie i pielęgnacja briard w warszawie

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.