strzyżenie jacków w warszawie
gdzie w warszawie pielęgnować jack russel terier

Jack russell terier szalony inteligent

Szaleństwo i inteligencja, a do tego upartość i wesoły charakter to najważniejsze cechy wyróżniające Jacka russella teriera. Nie usiedzi w miejscu, biega, skacze, gryzie, goni uciekające obiekty, ale za ulubiony smakołyk nauczy się o wiele więcej niż inne psy. Trochę jak warszawski łobuziak.

Jack russel terier jest bardzo energicznym psem i nie nadaje się dla domatorów, czy osób z małymi dziećmi – nie toleruje szorstkiego podejścia.

Potrzebuje długich spacerów oraz regularnych zajęć, w innym przypadku sam znajdzie upust swojej niespożytkowanej energii, np. zacznie niszczyć rzeczy lub kopać doły w ogrodzie.

Odradza się też trzymanie go z małymi gryzoniami, ponieważ ze względu na instynkt myśliwski np. królik czy chomik może paść ich ofiarą. Psy tej rasy szybko się uczą, ale mogą być uparte, dlatego od właściciela wymagane są spore umiejętności szkoleniowe oraz żelazna konsekwencja.

Warto nadmienić, że w całym tym szaleństwie nie ma agresji, gdyż pierwotnym zadaniem tej rasy było wypłoszenie zwierzyny z nory i nie uszkodzenie jej.

Zasady pielęgnacji Jacka russella teriera

Jack występuje w trzech odmianach szaty: krótkowłosa, szorstkowłosa i tzw. „drutowata” (złamana).

Podstawowymi zabiegami pielęgnacyjnymi są: czesanie i trymowanie.

Czesanie krótkiej sierści i jej częstotliwość zależy od pory roku. Latem i zimą, kiedy sierść wypada umiarkowanie JRT należy czesać raz w tygodniu. W okresie intensywnego linienia, czyli wiosną i
jesienią trzeba go wyczesywać twardą szczotką dwa lub trzy razy w tygodniu.

Trymowanie to pielęgnacja szorstkiej i drutowatej sierści specjalnym urządzeniem – trymerem, oraz za pomocą metalowych, gęstych grzebieni.

Wykonanie trymowania jacka russela wymaga pewnego doświadczenia, więc dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalisty. W zależności od tempa odrastania włosa zabieg ten należy wykonywać raz na 1-3 miesiące.

Kąpiel zalecana jest „w razie potrzeby” z użyciem dopasowanych do rodzaju szaty kosmetyków.

Ponadto warto zadbać o higienę zębów oraz przycinać pazurki. 

Jack russele świetnie aklimatyzują się w Warszawie.

psi fryzjer jack russel w Warszawie
gdzie psi fryzjer w warszawie dla jack russel
russel na stole groomerskim po zabiegu

Cena zabiegu groomerskiego w salonie pielęgnacji psów rasy Jack russel terier w Warszawie to 150 PLN.

#JackRusselTerier #Terrier #JackRussel #JackRusselWarszawa #JackRusselPsiFryzjer #JackRusselStrzyżeniewWarszawie #JackRusselGroomingWarszawa #KochamyPsy

rasy psów w Warszawie sznaucery

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.