pielęgnacja sierści psa rasy buldog angielski
gdzie znaleźć najlepszego groomera w warszawie dla bordera
najlepszy groomer dla goldena wWarszawie

* Film z psem w błocie opublikowany dzięki uprzejmości i za zgodą Sylwi Forjasz.

#PiesNaWakacjach #PielęgnacjaSierści #GroomingPsa #Pasożyty #ChorobySkóry #Podszerstek #Trymowanie #Kąpiele #KąpaniePsa #PielęgnacjaPsa #funnypetvideso #fpv #animals

Co się dzieje z sierścią psa

podczas wakacji

Lato to mało komfortowa pora dla naszych czworonożnych przyjaciół. Pies inaczej niż człowiek radzi sobie z upałami – ludzie mają więcej mechanizmów obronnych. Na przykład: pocą się całą powierzchnia ciała. Pies wytwarza pot tylko w okolicy stóp, głowy i uszu. Jego jedynym sposobem na walkę z przegrzaniem organizmu jest ziajanie.

Cztery najważniejsze zasady dbania o sierść i skórę pupila.

Najbardziej istotne, jeśli chodzi o pielęgnację sierści psa w wakacje, są:

  1. Rozsądek w podejściu do strzyżenia. Dla wielu ras psów sierść – szczególnie jeśli składa się z włosa okrywowego i podszerstka, który jest najlepszą obroną przed upałem. Organizm sam reguluje gęstość sierści poprzez wiosenne linienie przygotowujące do pory letniej. Dlatego nie wolno tych psów strzyc na zapałkę, a jedynie podcinać im włos okrywowy. Na brzuchu czy pod pachami, czyli tam, gdzie najczęściej tworzą się kołtuny.

 

  1. Regularne czesanie włosa i trymowanie podszerstka. Dobrze wyczesana sierść zapewnia
    skórze odpowiednia wentylację i działa jak doskonały izolator. Trymowanie stosujemy tylko w przypadku tych ras, które mają gęsty podszerstek.

 

  1. Ochrona skóry psów bezwłosowych przed promieniami UV. Dotyczy wyłącznie ras psów bezwłosowych. Przykładowo; nagi pies peruwiański, meksykański, chiński grzywacz itp. Ich skórę należy chronić za pomocą specjalnych kremów z filtrem o innym odczynie niż w przypadku kremów dla ludzi.

 

  1. Rozsądek w podejściu do kąpieli. Podczas upałów możemy częściej niż zwykle pozwolić psu
    na kąpiele np. w morzu czy w jeziorze (oczywiście w miejscach do tego przeznaczonych). Nie należy jednak tego robić w najbardziej gorących porach dnia i przesadzać z kąpielami w przypadku psów z gęstą sierścią, bo zwiększa to ryzyko infekcji i podrażnień. Po kąpieli w morzu zawsze należy spłukać sierść psa pod prysznicem. Do wycierania warto używać ręcznika z materiału łatwo wchłaniającego wodę. W sezonie należy dokładnie przeglądać skórę naszego pupila. Tak aby w porę zareagować na infekcje i podrażnienia. Na koniec sezonu letniego warto go wykąpać w specjalnym psim szamponie.
szkot pielęgnacja sierści w warszawie

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.