profesjonalny psi fryzjer w warszawie dla golden retrievera
najlepszy groomer dla goldena wWarszawie

Golden retriever Aportujący, radosny przyjaciel

W Warszawie jest to uwielbiana rasa ale psy golden retriever wywodzą się z Wielkiej Brytanii. Legenda głosi, że Dudley Mjoribanks, lord Tweedmouth, znajdując się w cyrku w Anglii, zakochał się w występujących owczarkach rosyjskich i postanowił kupić 8 z nich.

To właśnie one stały się przodkami goldenów. Istnieje też mniej znana wersja legendy, głosząca, że lord chcąc uzyskać tę rasę zmieszał nieistniejącego już żółtego labradora, tweed water spaniela i irlandzkiego setera i w ten sposób powstał jasnowłosy retriever.

Goldeny ważą ok. 25-34 kg., a wysokość w kłębie psów to 56-61 cm, suk 51-56 cm. Mimo niezbyt dużej wagi, są rasą bardzo silną. Psy tej rasy mają umaszczenie złote lub kremowe, chociaż na początku najpopularniejsze były goldeny ciemnego umaszczenia.

Charakter goldena

Golden retrievery to psy wesołe, inteligentne, wykorzystywane często przy dogoterapii. Uwielbiają zabawę, są łagodne, posłuszne i przyjacielskie, dlatego też są wspaniałymi kompanami dla dzieci.

Goldeny są rasą aportującą, niegdyś wykorzystywaną podczas polowań na ptactwo wodne. Zazwyczaj lubią wodę. Może się też zdarzyć, że przyniosą właścicielowi swoją “zdobycz”.

Psy te raczej nie uciekają z domu lub posesji, natomiast lepiej wyprowadzać je na smyczy, ponieważ podczas spaceru może się w nich odezwać instynkt myśliwski.

Są bardzo inteligentne, dlatego mogą pracować jako przewodnicy niewidomych, lub w policji. Rasa ta jest idealna dla osób, które szukają radosnego, całkowicie oddanego przyjaciela.

Pielęgnacja Goldenów

Ze względu na dłuższą, jasną sierść, rasa ta potrzebuje dość częstego szczotkowania (czesanie psa) np.: specjalną drucianą szczotką.

Dodatkowo, można użyć gumowej szczotki do masażu skóry, który pieski bardzo lubią, a dzięki niemu produkowane są substancje oleiste, natłuszczające włos. Szczotkowanie powinno być częstsze podczas okresu linienia.

Kąpiel powinna być wykonywana w miarę potrzeby. Ważne jest także sprawdzanie czystości uszu i ewentualne czyszczenie ich ligniną nawiniętą na palec, a także przemywanie oczu wacikiem zamoczonym w lekko osolonej wodzie.

Należy także zadbać o higienę zębów czworonoga. Na łapach, pomiędzy poduszkami oraz na sierści często gromadzi się błoto, które powinno myć się letnią wodą.

Można też wyciąć włosy spomiędzy poduszek, wówczas zdecydowanie zmniejszy się ilość przyklejającego się błota czy śniegu.

Ulubione zabawy goldenów

Golden retrievery bardzo lubią się bawić. Jedną z zabaw, które kochają z całego serca jest aportowanie. Lubią także gry, m.in. ,,agility”, czyli specjalnie przygotowany tor przeszkód. Rasa ta często zwycięża w konkursach posłuszeństwa.

Goldeny kochają też kąpać się w najróżniejszych zbiornikach z wodą. W Warszawie nie ma ich wiele więc potrafią się tarzać gdzie tylko znajdą okazję.

jak w centrum śródmieścia ostrzyc golden retrievera
psi fryzjer w warszawie dla goldena
gdzie ostrzyc goldena w warszawie

Cena zabiegu groomerskiego psiego fryzjera rasy Golden retriever w Warszawie to 200-250 PLN. Zależy od stanu sierści psa, którą możemy omówić podczas rozmowy telefonicznej w trakcie rezerwacji terminu zabiegu groomerskiego w Warszawie. 

#GoldenRetriever #Golden #PsiFryzjerGolden #StrzyżenieGoldenawWarszawie #GoldenWarszawaGrooming #PsiFryzjerWarszawa #MojZwierzecyPrzyjaciel

gdzie w warszawie strzyc Border collie

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.