psi fryzjer Shih tzu w Warszawie

Shih tzu pochodzący z Tybetu

Shih tzu to jedna z najstarszych ras na świecie. Jego początków należy szukać w Tybecie, gdzie przy świątyniach towarzyszył mnichom w medytacji, a w domach zamożnych Tybetańczyków był psem do towarzystwa. Teraz z powodzeniem towarzyszy Warszawiakom na Muranowie.

Ten mały czworonóg  to typowy kanapowiec, uwielbia pieszczoty i leżenie na kolanach swojego opiekuna, ale jest też niezależny i czasami lubi chadzać swoimi ścieżkami – jak rasowy kot.

Jedna z legend głosi, że szhih tzu towarzyszył Buddzie podczas wędrówki przez świat. Odganiał złe duchy podczas medytacji, a w chwili zagrożenia przeistaczał się w potężnego lwa. Stąd też nazwa tej rasy – „shih tzu”, która oznacza „lwi pies”.

Tybetańscy władcy bardzo cenili sobie te małe pieski, dlatego podczas wizyt w Chinach obdarowywali nimi cesarza. Otrzymanie shih tzu nawet dla cesarza było zaszczytem. To w Chinach powstała pierwsza i największa na świecie, licząca około tysiąca psów, hodowla tej rasy. Podobno do pilnowania i opieki nad shih tzu było zatrudnionych setki niewolników. Chiny bardzo dbały o to, by żaden osobnik tej rasy nie przekroczył granic państwa, dlatego w Europie one się pojawiły dopiero na początku XX w.

Shih tzu jest bardzo pogodnym pieskiem. Jest zrównoważony, oddany i wierny, ale pomimo to nie zawsze podporządkowuje się woli człowieka, czasami jak kot chadza swoimi ścieżkami. Ważne jest , by nie ulegać kaprysom tego miłego pieska, bo szybko owinie nas wokół swojego pazurka.

Pielęgnacja shih tzu

Shih tzu ma dwuwarstwową szatę, na którą składają się: delikatny, ale dość obfity podszerstek oraz długi, gęsty i jedwabisty włos okrywkowy, który czasami może być lekko falisty, ale nie kręcony. Sierść ta wymaga systematycznej pielęgnacji, w innym wypadku będzie się kołtunić.

Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne:

Szczotkowanie jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym i należy go wykonywać codziennie drewnianą szczotką z metalowymi drucikami. Ponadto dwa-trzy razy w tygodniu metalowym grzebieniem rozczesujemy pojedyncze pasma włosów od nasady aż po końce. Za każdym razem należy pamiętać o nawilżeniu włosa, inaczej sierść będzie się kołtunić.

Kąpiel. Długowłose shih tzu kąpiemy co tydzień. Oczywistym jest, że do kąpieli powinno się używać kosmetyków renomowanych firm przeznaczonych dla psów. Kosmetyki tzw. ludzkie nie nadają się dla zwierząt, ponieważ mogą powodować podrażnienie skóry.

Strzyżenie. Sierść shih tzu rośnie przez całe życie, więc jeżeli nie wybieramy się z naszym pupilem na wystawy, możemy go strzyc co miesiąc. W tym celu warto się udać do doświadczonego groomera, który stworzy idealną „fryzurę” dopasowaną do aktualnej pory roku.

Inne zabiegi pielęgnacyjne, których wymaga shih tzu:

  • co dwa tygodnie – wycinanie włosów między opuszkami, pod ogonem i w okolicach intymnych,
  • kilka razy w tygodniu – mycie zębów pastą przeznaczoną dla psów,
  • przycinanie pazurów,
  • wyskubywanie włosów rosnących wewnątrz ucha.
strzyżenie Shih tzu w Warszawie
Gdzie najlepszy salon dla psów Shih tzu w Warszawie

Pielęgnacja psa rasy Shih tzu na muranowie w Warszawie u psiego fryzjera to koszt 150 PLN.

#ShihTzu #ShihTzuMuranow #ShihTzuWarszawa #StrzyżenieShihTzu #GroomingShihTzu #Muranów #StrzyżenieShihTzuwWarszawie #Cute #DogGroomer #DoggyStyles #WarsawDogs

gdzie i jak strzyc jamniki gładkowłose i szorstkowłose

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.