najlepsze trymowanie giant schnauzer w warszawie strzyżenie rasy usługa groomerska
jak się zachowuje sznaucer olbrzym w warszawie

Sznaucer olbrzym budzący respekt

Rasa ta wywodzi się z terenów dzisiejszych Niemiec, a jej początki sięgają XV w. Powstała z krzyżówki czarnych dogów, owczarków niemieckich, pudli dużych i gładkowłosych psów poganiaczy bydła. Ich głównym zadaniem było właśnie pilnowanie krowich stad i gospodarstw, a z czasem również transportów browarniczych. W Warszawie jest kilka dużych parków, które koniecznie muszą być regularnie odwiedzane dla zachowania dobrej kondycji psa.

Jako osobną rasę oficjalnie wpisano je w 2010 r. do rodziny sznaucerów i pinczerów. Jak wszystkie psy pasterskie i pilnujące są bardzo inteligentne, a już sam ich wygląd budzi respekt. Dlatego też wykorzystywane są w pracy w jednostkach służby granicznej, wojska i policji, ale doskonale sprawdzają się również jako psy domowe. Są bardzo przyjazne i długo zachowują młodzieńczy wigor.

Wygląd Sznaucera olbrzyma

Ten największy przedstawiciel rodziny sznaucerów osiąga 65-70 cm w kłębie (samice są o 10 cm niższe). Ma umaszczenie czarne lub „pieprz i sól”. Posiada charakterystyczne wysoko osadzone i załamane uszy w kształcie litery V, szeroką klatkę piersiową, mocny kłąb. Stosunkowo wysoko osadzony ogon, który podobnie jak uszy był dawniej kopiowany (przycinany).

Sierść składa się z gęstego podszerstka i twardego włosa okrywowego. Na pysku tworzy charakterystyczną brodę, grzywkę i krzaczaste brwi.

Cechy charakteru Sznaucera olbrzyma

Sznaucery olbrzymy są bardzo przyjazne i wbrew ogromnej posturze – łagodne, potrzebują jednak umiejętnej tresury. Te psy wybierają sobie w rodzinie jednego pana i – jeśli ten potrafi być zdecydowany i konsekwentny – są mu posłuszne i oddane.

Są przyjazne i cierpliwe wobec dzieci, ale z uwagi na spore gabaryty nie nadają się do zabaw z maluszkami. Sprawdzają się jako psy stróżujące, ale nie do kojca, nie lubią też monotonii oraz mają wrażliwy słuch. Długo dojrzewają, dlatego jeśli nie są umiejętnie prowadzone, bywają niesforne. Małe psy ignorują, do większych podchodzą pokojowo, co nie znaczy, że sprowokowane nie podejmą walki.

Pielęgnacja Sznaucera olbrzyma

Trymowanie. Gęsty podszerstek wymaga wykonywania tego zabiegu co 2-3dni, bardzo dokładnie i tak, by nie sprawić psu bólu – należy do tego przyzwyczajać pupila od maleńkości.

Strzyżenie. Twardą sierść trzeba zaś strzyc co 2-3 miesiące – szczególnie umiejętnie w okolicy pyska i nóg.

Mycie. Niezbędne jest codzienne mycie brody i czyszczenie sierści po spacerze.

Niewybiegany pies może sprawiać w domu trudności. Dlatego należy regularnie zapewniać szczególnie w Warszawie Sznaucerowi olbrzymowi dużo ruchu. 

wspaniały obrońca sznaucer olbrzym pielęgnacja rasy
sznaucer olbrzym opis rasy
sznaucer olbrzym w warszawie

#SznaucerOlbrzym #GiantSchnauzer #SznaucerGrooming #SalonGroomerskiWarszawa #PsiFryzjer #Trymowanie

najlepszy groomer w warszawie dla rasy psów labradoodle

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.