najlepszy groomer dla cockera spaniela pielęgnacja warszawa
spaniel w warszawie grooming na muranowie

Cocker spaniel angielski – przyjazny łobuziak

W Warszawie to bardzo popularna rasa. Pierwsze wzmianki o tych czworonogach pochodzą z walijskiego kodeksu praw datowanego na XI w. Kolejne można znaleźć w dziele z XIV wieku, jednak popularność spaniele zyskały pięć wieków później, bo dopiero pod koniec XIX stulecia.

W tym czasie wyodrębniono wiele odmian spanieli. Opisywany cocker spaniel angielski powstał dzięki selekcji i niewielkiej domieszce odmiany karłowatej.

Psy tej rasy najczęściej polowały na ptactwo i stąd też wywodzi się ich nazwa, od angielskich słów woodcock (bekas, słonka) lub cock (kogut).

Wygląd Cockera spaniela

Cocker spaniel jest średniej wielkości psem o kwadratowej budowie i zwartym kośćcu. Ma bystre i wyraziste duże ciemnobrązowe lub brązowe oczy.

A jego cechą charakterystyczną są długie, zwisające uszy, nisko osadzone na linii oczu. Są pokryte długim, prostym i jedwabistym włosiem i to one wraz z oczami tworzą niepowtarzalny wyraz w uczuciowym spojrzeniu psa, które weszło do codziennego języka, jako „spojrzenie spaniela”.

Cechy charakteru Cockera Spaniela

Pies tej rasy jest aktywny, ruchliwy i energiczny, dlatego wymaga dużo ruchu na świeżym powietrzu.

Bardzo lubi buszowanie w zaroślach, a także pływanie i nurkowanie. Warto pamiętać, że jest to pies myśliwski i czasami może go ponieść instynkt łowiecki.

Cocker spaniel ma silny i dominujący charakter, dlatego powinien trafić do ludzi, którzy już mają doświadczenie w wychowywaniu psów.
Jest też łagodny i cierpliwy, wesoły i niezmordowany w zabawie, czujny i spostrzegawczy.

Dogaduje się z innymi psami i akceptuje inne zwierzęta domowe.

Pielęgnacja Cockera spaniela

Pielęgnacja spaniela wymaga trochę umiejętności i systematyczności, nie jest jednak zbyt czasochłonna.

Pies tej rasy gubi sierść praktycznie przez cały rok, jednak najbardziej intensywnie wczesną wiosną. Wyczesywać go należy raz w tygodniu, ale na szczególną uwagę zasługują okolice pachwin, pach i uszu, bo to tam mogą się tworzyć kołtuny.

Martwy włos okrywkowy i podszerstek usuwa się za pomocą furminatora lub trymera. W tym celu najlepiej udać się do doświadczonego groomera, który sprawnie i bezboleśnie wykona zabieg trymowania.

Kąpanie spaniela odbywa się w miarę potrzeby w szamponie dla psów długowłosych. Dla zachowania jedwabistości włosia warto nałożyć na kilka minut odżywkę.

Po opłukaniu włosy należy wytrzeć ręcznikiem i wysuszyć suszarką.

Systematycznie należy też dbać o uszy i obcinać pazurki, jeżeli pies sam ich nie ściera w Warszawie na "betonkach".

pięknie ostrzyżony cocker spaniel w warszawie
spaniel groomer dla rasy w warszawie

Cena zabiegu strzyżenia i pełnego zabiegu groomerskiego u psiego fryzjera dla Cockera spaniela w Warszawie to 220 PLN.

#CockerSpaniel #StrzyżenieCockerSpaniel #GroomingCockerSpaniel #CockerSpanielWarszawa #Spaniel #CuteDog #DogOfTheDay

chihuahua warszawa psi fryzjer grooming

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.