psi fryzjer warszawa lagotto

Lagotto Romagnolo poszukiwacz trufli

To daleki kuzyn barbeta i psa dowodnego, ale ich przodkami były bez wątpienia pudle i psy pasterskie. Może stać się doskonałym kompanem dla rodziny z dziećmi, również tymi cierpiącymi na alergię. Jest niestety podatny na zabrudzenia w takim mieście jak Warszawa.

Lagotto Romagnolo pochodzi z bagnistych okolic Rawenny i jest to bardzo stara rasa – ukazywany był na obrazach z XVI w., a niektórzy znawcy rozpoznają osobniki podobne do Lagotto na malowidłach Etrusków.

Wykorzystywany był jako pomocnik na polowaniach do aportowania zestrzelonego ptactwa, ale w XIX w. odkryto jego talent do poszukiwania trufli i zaczęto na masową skalę wykorzystywać go do mniej krwawych, ale lepiej płatnych poszukiwań.

Lagotto uwielbiają ryć i kopać, co pedantycznych właścicieli ogródków może irytować. Są jednak bardzo posłuszne i odpowiednio prowadzone nadają się do służby polegającej na tropieniu. Mają czujne zmysły, dlatego sprawdzą się też w roli stróża.

Cechy charakteru Lagotto

Są bardzo wesołe i inteligentne, choć niewłaściwie prowadzone bywają uparte. Zazwyczaj jednak są łatwe do tresury, przyjazne wobec dzieci i łagodne wobec innych zwierząt, nadają się więc do życia pod jednym dachem z kotem.

Nie ma specjalnych wymagań żywieniowych, a pojedynczym osobnikom zdarza się dysplazja stawu biodrowego czy choroby oczu.

Pielęgnacja Lagotto 

Lagotto Romagnolo to średniej wielkości psy o proporcjonalnej budowie. Występują w kolorach od białego, poprzez pomarańczowy i brunatny do posiwiałego brązowego. Ich wełnista sprężysta sierść tworzy efektowne bokobrody i brwi, które dodają im uroku.

Szczotkowanie i strzyżenie. Powinno być regularne, po to, by sierść nie ulegała filcowaniu, choć Włosi po prostu regularnie strzygą te psy do 4 cm długości sierści na grzbiecie, a nieco więcej na głowie, usuwając przy okazji sfilcowaną sierść. Psa można strzyc maszynką, a tylko na głowie – nożyczkami.

Inne zabiegi – należy regularnie wydłubywać włosy z wnętrza uszu, po to by nie dochodziło do stanów zapalnych.

gdzie ostrzygę lagotto w warszawie usługi groomerskie

Lagotto Romagnolo ze względu na stopień skomplikowania i wielkość psa kosztuje 250 PLN za kompleksową pielęgnację. Jego grooming w Warszawie jest utrudniony ponieważ sierść tego psa pochłania wszelkie zabrudzenia i kurz jak gąbka.

#LagottoRomagnolo #Lagotto #LagottoWarszawa #GroomingLagottoWarszawa #PsiFryzjerLagottoWarszawa #LagottoStrzyżenieMuranów

border terriery to kochane psiaki o które dbamy w salonie strzyżenia psi fryzjer w warszawie

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.