kapiele mycie psa warszawa srodmiescie All.Jana Pawla II 68 Warszawa srodmiescie

KĄPIEL PSA w Warszawie to zabieg obowiązkowy.

Stałym elementem każdej wizyty w naszym salonie jest kąpiel psa. Jedne czworonogi lubią wodę, tak jak np. labradory, natomiast inne nie są aż tak ufne i się denerwują.

Dlatego też zawsze podchodzimy do każdego psa indywidualnie. Tak więc dajemy mu czas na zapoznanie się z tym miejscem.

Oferujemy:

  • Profesjonalne kosmetyki dla psów
  • Indywidualny dobór szamponu lub odżywki w zależności od potrzeb psa
  • Kąpiele pielęgnacyjne psów
  • Kąpiele lecznicze psów

Pozostawiając swojego pupila pod naszą opieką, możesz mieć pewność, że nie zrazi się do kąpieli i chętnie będzie wracał na kolejne.

Dlatego też używamy wyłącznie profesjonalnych kosmetyków, przeznaczonych dla psów. Dobieramy je uwzględniając potrzeby i wrażliwość zwierzęcia, a także rodzaj i długość sierści. W związku z tym po kąpieli następuje suszenie oraz doczesanie psa. Do suszenia używamy profesjonalnej suszarki.

Po co komu kąpiel psa?

Mycie psa to jeden z ważniejszych zabiegów. Od tego zależy zdrowie oraz kondycja skóry i sierści.

Pamiętajmy, że pies chodzi po ziemi, trawnikach czy łąkach, w deszczowe dni po kałużach i błotach. Lubi się wytarzać w trawie i piasku, albo wykąpać się w przydrożnym strumyku. Cały ten brud  gromadzi się w jego sierści i na jego skórze. A brudna sierść jest doskonałym miejscem do rozwoju różnego rodzaju bakterii, które mogą powodować infekcje skórne.

Kąpieli więc wymagają wszystkie psy, nie tylko wystawowe.

Jak często należy kąpać psa?

Do kąpieli najlepiej psa przyzwyczajać od najmłodszych lat. Zasada jest identyczna jak w każdym zabiegu pielęgnacyjnym, im wcześniej, tym szybciej czworonóg się przyzwyczai i nie będzie stawiał oporu.

Uważa się, pierwsza kąpiel powinna się odbyć, gdy szczeniak skończy pół roku. Jeżeli jednak jego sierść tego nie wymaga, lepiej jest przełożyć zabieg aż skończy dziewięć miesięcy.

Psy dorosłe kąpiemy w momencie, gdy tego potrzebują. Częstotliwość kąpieli zależy jednak od kilku czynników – środowisko, w jakim pies przebywa, długości i rodzaju sierści.

Raz na tydzień kąpiemy psy o długiej i jedwabistej sierści.

Jeden raz na miesiąc – krótka i przylegająca sierść.

Kwartalnie – psy, które mają podszerstek.

Posiadamy i wykonujemy:

  • Profesjonalne kosmetyki

  • Indywidualny dobór szamponu lub odżywki w zależności od potrzeb psa

  • Kąpiele pielęgnacyjne

  • Kąpiele lecznicze

Rodzaj szamponu jest również uzależniony od rodzaju sierści, dlatego do każdej kąpieli pupila podchodzimy indywidualnie.

Po kąpieli psa następuje suszenie oraz doczesanie sierści. Używamy do tego profesjonalnej suszarki. Następnie można przystąpić do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych psa jak strzyżenie czy trymowanie psa.

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.