maltańczyk strzyżenie rasy w Warszawie
najlepszy groomer maltańczyka w centrum

Maltańczyk ulubieniec wyższych sfer

Maltańczyk (Maltese, Maltanase) jest jedną z najstarszych znanych ras na świecie i najbardziej ukochanych w Warszawie. Pierwsze wzmianki o nim sięgają trzech tysięcy lat wstecz, a dokładnie roku 1185 p.n.e. i czasów panowania Ramzesa II.

Maltańczyk jest wrażliwy, towarzyski, spokojny i zrównoważony, a jednocześnie wesoły i czasami zawadiacki.

Maltańczyk, a w rzeczywistości Maltese, wbrew nazwie nie wywodzi się bezpośrednio z wyspy Malty. Jego pochodzenie trudno jest bezspornie ustalić.

Jak podają źródła, słowo „maltański” pochodzi od semickiego słowa „malat”, które oznacza „zatoka”, „azyl”. Wiele nadmorskich miejscowości w nazwie ma podobny rdzeń np. nadadriatycka wyspa Meleda, sycylijskie miasteczko Melita, wyspa Malta.

Inne źródła twierdzą, że rasa może mieć azjatyckie korzenie. Jako że Malta jest dobrze usytuowana i była niegdyś strategicznym punktem handlowym, azjatyccy kupcy mogli tu pozostawić swoje pieski.

Maltan to wrażliwa przylepa

Maltańczyk jest psem rodzinnym i do towarzystwa. Od stuleci przyzwyczajany był do bliskiego kontaktu z człowiekiem. Za czasów Ludwika XIV był ulubieńcem dworskich dam, nazywano go nawet pieskiem madame de Pompadour.

Ze względu na wrażliwy i łagodny charakter bardzo przywiązuje się do swojego opiekuna. Nie lubi pozostawać sam, nie znosi samotności. Z powodu długiej rozłąki z właścicielem może popaść w depresję. Największą dla niego karą jest odosobnienie.

Uwielbia bieganie, zabawy z piłeczką, jest wesoły i łatwy do układania. Nie należy jednak traktować go jak maskotki – jest to pies z krwi i kości, do tego niezwykle inteligentny. Szybko się uczy, ale pod warunkiem, że ćwiczenia nie są nudne i sprawiają mu wiele radości.

Pielęgnacja maltańczyka

Szata maltańczyka to długie, gęste, proste i opadające do ziemi włosy, które ciągle powoli rosną. Są one całkowicie pozbawione podszerstka, dlatego piesek nie linieje, a gubi pojedyncze włosy.

Pielęgnacja maltańczyka nie jest skomplikowania, ale wymaga czasu i systematyczności.  Wskazówek, co do poprawnej pielęgnacji może udzielić doświadczony groomer.

Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne

Szczotkowanie – to najważniejszy zabieg pielęgnacyjny maltańczyka.  Już  od szczeniaka należy go to tej czynności przyzwyczajać. Długowłosego psa szczotkuje się 2-3 razy w tygodniu, w innym wypadku włos będzie się kołtunić, powstaną supły i filce. Czesać należy zawsze z włosem, a nie pod włos.

Kąpiele. Maltańczyka należy kąpać 2-3 razy w miesiącu. Przed kąpielą włos musi być dokładnie rozczesany, a wszystkie supły usunięte. Kąpiel powinna się odbywać z użyciem szamponu i odżywki przeznaczonej wyłącznie dla psów.

Strzyżenie. Jeżeli piesek pełni rolę towarzysza rodziny i nie chcemy go wystawiać, możemy go strzyc – to znacznie ułatwi pielęgnację włosa.

gdzie znaleźć najlepszego psiego fryzjera w warszawie
maltańczyk maltan w warszawie psi fryzjer
słodki maltańczyk w warszawie
strzyżenie Maltańczyka w Centrum Warszawy najlepszy grooming

Kompleksowy grooming w dzielnicy Muranów Warszawy kosztuje 150 PLN.

#Maltanczyk #Maltese #Maltanase #StrzyżenieMaltańczyka #GroomingMaltańczykaWarszawa #StrzyżenieMaltańczykaWarszawa #WszystkooMaltańczykach

rasy psów w Warszawie buldożek

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.