border collie strzyżenie w Warszawie psi fryzjer
gdzie znaleźć najlepszego groomera w warszawie dla bordera

Border collie Inteligentny i aktywny król pasterstwa

Jedna z częściej spotykanych ras w Warszawie. Nazwa border collie pochodzi od angielskiego słowa ,,BORDER”, które oznacza granicę, ponieważ psy te wywodzą się z terenów na granicy Szkocji i Anglii. Natomiast “COLLIE” z celtyckiego oznaczało coś czarnego i użytecznego.

Border collie waży 15 - 20kg. i jest średniej wielkości psem. Jego cechy charakterystyczne to szeroka głowa, wyraźnie zaznaczony stop, smukła sylwetka oraz pionowe, szeroko rozstawione uszy.

Jeśli chodzi o umaszczenie, to rasa ta posiada wiele kolorów, m.in. czarno - biały, czekoladowo - biały, niebieski marmurkowy z podpalaniami i wiele innych, natomiast kolor biały powinien stanowić maksymalnie 30% powierzchni ciała. Kolor oczu zależy od umaszczenia.

Charakter borderka

Rasa border collie charakteryzuje się bardzo dużym temperamentem i inteligencją. Są to psy, które chętnie i łatwo się uczą. Są bardzo wierne, towarzyskie i łagodne w usposobieniu. Nie są ufne do obcych, ale przywiązują się do właścicieli.

Świetnie nadają się dla aktywnych rodzin z dziećmi. Borderki są świetnymi przywódcami stada, dlatego tak chętnie wykorzystywane są w pasterstwie. Silny instynkt stadny sprawia, że “zaganiają” do stada nie tylko owce, ale również ptaki, a nawet samochody.

Dlatego też przy ruchliwych ulicach warto prowadzić je na smyczy, aby uniknąć wypadku.

Pielęgnacja Border collie

Szata borderków występuje w dwóch odmianach: pół długowłosej i krótkowłosej. Sierść jest dwuwarstwowa. Jedna z warstw to długi oraz nieco gruby włos okrywowy.

Druga warstwa to gęsty, miły w dotyku podszerstek. Odmiana pół długowłosa tej rasy posiada dłuższe włosy, kryzę wokół szyi, pióro na ogonie oraz tzw. portki na udach.

Pielęgnacja sierści borderów nie wymaga wyjątkowo skomplikowanych zabiegów. Psy te pracują na pastwiskach przy każdej pogodzie, zatem ich sierść jest odporna.

Niestety często się plącze i filcuje, dlatego najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym tej rasy jest szczotkowanie (czesanie), które powinno wykonywać się systematycznie 1-2 w tygodniu za pomocą specjalnej szczotki. W okresie linienia zabieg ten wykonujemy codziennie. Psy Border Collie powinno przyzwyczajać się do szczotkowania już od małego, żeby psy czuły się komfortowo i aby stanowiło to dla nich przyjemny rytuał.
Do kąpieli, którą zaleca się stosować w miarę potrzeb, możemy dodać olejek norkowy, a przed suszeniem płyn antystatyczny.

Zabawy z border collie

Border collie to wyjątkowo aktywne psy, potrzebujące bardzo dużo ruchu. Biorąc pod uwagę ich wysoką inteligencję, należy zapewnić im także zabawy. Znudzone i pozostawione samym sobie mogą niszczyć lub uciekać. Borderki lubą bawić się w szukanie, aportowanie, flyball, frisbee, agility, lub wydobywanie ulubionej zabawki czy smakołyka ukrytego w jakimś przedmiocie.

najlepszy psi fryzjer dla border collie w stolicy warszawie
pielęgnacja borderów w Warszawie

Cena psiego fryzjera rasy Borer collie u groomera w Warszawie na Muranowie to 200 PLN.

#BorderCollie #BorderColliewWarszawie #BorderWarszawa #BorderGrooming #BorderColliePsiFryzjer #BorderStrzyzeniewWarszawie

cairn terier wymaga specyficznej pielęgnacji w Warszawie

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.