pielęgnacja sierści border terrier w Warszawie
psi fryzjer border terrier warszawa strzyżenie

Border Terier ni pies, ni wydra

To nieco złośliwe przysłowie w pełni oddaje charakter rej rasy. Border Teriery to psy równie wesołe i ruchliwe jak wydry. Wyglądem pyszczka nieco je nawet przypominają.

Ich inteligencja sprawia, że były bardzo cenione i wykorzystywane w polowaniach konnych na lisy i leśne kuny. To idealny towarzysz na konne przejażdżki chociaż w mieście jak Warszawa też dobrze sobie radzi.

Przodkowie tej rasy pochodzą ze wzgórz Cheviotu. Terenu przygranicznego między Anglią a Szkocją (stąd słowo border w nazwie). W XIX w. osobniki tej rasy często nazywane były reedwater terierami.

Są najsilniejsze spośród terierów. Wytrzymują bieg za koniem i doskonale tropią w norach. Potrafią też dobrze pływać i aportować upolowaną zwierzynę nawet z wody.

Rasa ta została wyodrębniona pod koniec XIX w.  Oficjalnie uznana przez brytyjski Kennel Klub w 1920 r. Ma wielu zwolenników w Niemczech, Czechach i Skandynawii. Pod względem kynologicznym pozostała niezmieniona.

Nie upiększano jej pod kątem wystaw, dzięki czemu Border Teriery zachowały swój naturalny wygląd. Wąski, długi tułów, wysokość w kłębie do 40 cm. Krótki, nieprzycinany ogon, silne łapy i krótki kark z charakterystyczną i przesympatyczną „głową wydry”.

Są silne i zdrowe pod względem genetycznym. Dożywają nawet 15 lat w wyjątkowej kondycji, choć nie należy ich przekarmiać.

Cechy charakteru Border teriera

Border Terier, jak wszystkie teriery, ma dużo energii i potrzebuje ruchu, jednak w pełni wystarczają mu regularne długie spacery. Natomiast w domu zachowuje się bardzo dobrze – jest wesoły, przyjazny, nieagresywny wobec innych psów i skory do zabawy.

Uwielbia dzieci i nie odstępuje na krok swego właściciela. Jest pojętny, jeśli chodzi o tresurę, można z nim uprawiać psie sporty, choć czasem bywa uparty. Jego mały wzrost sprawia, że pasuje nawet do małego mieszkania.

Pielęgnacja Bordera

Sierść Border Terierów jest szorstka, składa się z włosa okrywowego i krótkiego, nieprzemakalnego podszerstka.

Linieje umiarkowanie i wymaga tylko regularnego czesania i ręcznego trymowania około trzy razy do roku. Nie wymaga częstego,  specjalistycznego przycinania, bo zaletą tego psa jest naturalny wygląd, który w pełni współgra z przemiłym charakterem.

strzyżenie rasy psa Border terier w Warszawie
gdzie w warszawie strzyże się psa border terrier

Najlepsza vena strzyżenia i trymowania psa rasy Border terier w Warszawie Śródmieście to 170 PLN.

#BorderTerier #Terrier #BorderTerierWarszawa #TrymowanieBorderTerieraWarszawa #PsiFryzierBorderTerierWarszawa #StrzyzenieBorderTerieraWarszawa #KochamyPsy #Psy #Pieski

strzyżenie samoyeda w Warszawie

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.