strzyżenie pudla w Warszawie
pudel miniaturka groomer warszawa

Pudel miniaturowy pies nie tylko na salony

Pudle kojarzą się ze splendorem i powszechnie uważane są za salonowe zabawki. To bardzo niesprawiedliwa opinia, bo psy te są bardzo inteligentne, do tego stopnia, że potrafią wychować swego właściciela. Warszawa to ich żywioł.

Ich pierwsze wizerunki pochodzą z XV w., z terenów Niemiec i Hiszpanii, gdzie wykorzystywane były początkowo jako psy myśliwskie. Z powodu niezwykłego dostojnego wyglądu i przyjaznej natury trafiły na dwory i stały się ulubieńcami dam.

Pudle występują od początku w trzech rozmiarach, a pudel miniaturowy osiąga wysokość w kłębie od 25 do 30 cm. Mają jednolite umaszczenie – czarne, białe, szare, odcienie brązu, a nawet kremowy. Są spokrewnione z hiszpańskimi i portugalskimi psami dowodnymi i barbetami – łączy je miłość do wody i bujne włosy bez podszerstka. Słowo pudel pochodzi od niemieckiego czasownika pudeln – pluskać się.

Cechy charakteru Pudla miniaturki

Od wieków pudle wyróżniała duża inteligencja, a pudle miniaturowe – wesołość i energia, którą musza gdzieś wyładować. Uwielbiają się bawić i biegać, a pozostawione w samotności mogą wyładowywać się na domowych przedmiotach.

Tolerują dzieci, ale najlepiej takie powyżej 6. roku życia. Są bardzo ciekawskie, łatwo uczą się różnych sztuczek, dlatego stosunkowo często są wykorzystywane w cyrku. Potrzebują ciągłego kontaktu z człowiekiem.

Nie są polecane osobom mało ruchliwym lub starszym, bo muszą się wybiegać. W ich układaniu należy być łagodnym, lecz konsekwentnym, bo osoby o słabych charakterach pudle szybko sobie „wychowają”.

Pielęgnacja Pudla miniaturki

Pudle wymagają systematycznej i drobiazgowej pielęgnacji oraz wizyt u psiego fryzjera.

Psy tej rasy należy bardzo często szczotkować ponieważ ich lokowane włosie, jeśli będzie zaniedbane, może szybko się filcować i skręcać w kołtuny. Istnieje wiele wzorców ich strzyżenia, ale do zabiegów pielęgnacyjnych należy podchodzić umiejętnie, by ich nie zrazić.

Należy pamiętać, aby przed każdym szczotkowaniem sierść spryskać odżywką, która nada włosom poślizg  a także zapobiegnie ich łamaniu. Nie możemy również zapomnieć o szczotkowaniu włosów za uszami, gdzie sierść także lubi się filcować. 

W Warszawie pudle miniaturki czują się dobrze aczkolwiek ich obfita sierść ma tendencje do brudzenia się zanieczyszczeniami z ruchliwych  i zabłoconych ulic miasta.

jak pielęgnować psa w warszawie rasy pudel

Koszt groomingu pudla miniaturki w Warszawie wynosi 150 PLN za pełna pielęgnację.

#PudelMiniaturowy #Pudel #PudelWarszawa #PsiFryzjerPudelMiniaturka #StrzyżeniePudlaMiniaturowegowWarszawie #KochamyPsy

psi fryzjer w warszawie rasy foxterier

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.