najlepsza pielęgnacja briardów w centrum warszawy
Briard grooming warszawa śródmieście muranów

Briard francuski pasterz

Trudna do utrzymania w czystości sierść w Warszawie. Zbiera wszystkie zanieczyszczenia i się kołtuni. Jak jednak wiadomo, ta wyjątkowo piękna odmiana owczarka pochodzi z Francji i wykorzystywana była do pilnowania i zaganiania owiec.

Nazwa kojarzona jest z rejonem Brie, słynącym z serów, gdzie briardy były masowo hodowane jako psy pasterskie.

Pierwsze wzmianki o briardach pochodzą aż z VIII w., a ich podobizny pojawiają się na starofrancuskich gobelinach. Mają silną, harmonijną budowę i charakterystyczną długą, „kozią” sierść o umaszczeniu brunatnym, szarym, płowym lub czarnym. W biegu wydają się płynąć w powietrzu.

Te psy służyły Francuzom od wieków – najpierw jako pasterze owiec i psy pilnujące dobytku, a w czasie I wojny światowej jako oficjalnie zarejestrowane psy w służbie armii, które przenosiły meldunki i pomagały sanitariuszom. Są niezwykle inteligentne, dlatego stały się popularne jako towarzysze człowieka.

Cechy charakteru Briarda

Długo dorastają, a jako młode psy wymagają umiejętnego podejścia, po to, by właściwie spożytkować ich inteligencję. Wyczuwają słabość charakteru swego właściciela i wtedy potrafią ignorować polecenia, bo mają duże poczucie niezależności i bywają uparte.

Znakomicie sprawdzają się jako psy rodzinne, lecz z obcymi trzeba je oswajać, bo są nieufne wobec nich. Nie powinno się ich zostawiać na długo w samotności lub trzymać w ciasnych pomieszczeniach bez możliwości ruchu.

Wtedy są po prostu nieszczęśliwe, a najlepiej czują się na długich rodzinnych spacerach. Mają doskonałą pamięć i potrafią zachować urazę, gdy zostały niesłusznie skarcone lub źle potraktowane. Swemu panu są oddane całym sercem.

Pielęgnacja Briarda

Szata briarda składa się z długich, lekko falistych i przylegających, szorstkich w dotyku włosach oraz niezbyt obfitego podszerstka. Jego długa sierść wymaga pielęgnacji, ale nie jest ona skomplikowana.

Szczotkowanie. Briard musi być regularnie szczotkowany, najlepiej co 10 dni. Niektóre osobniki mają bardziej miękki włos, który jest narażony na filcowanie – wtedy należy je szczotkować częściej, raz lub dwa razy w tygodniu.

Kąpiel. Psa należy kąpać 1-2 razy w miesiącu. Jeżeli jest regularnie szczotkowany, to jedna kąpiel powinna wystarczyć. Należy pamiętać, aby przed kąpielą dokładnie wyczesać psa. Jeśli wykąpiemy psa, który ma kołtuny, po wysuszeniu zacieśnia się one jeszcze bardziej a ich usunięcie będzie o wiele trudniejsze.

strzyżenie sierści briard w warszawie

Koszt pielęgnacji, czesania, groomingu psa rasy Briard w Warszawie na Mazowszu to 200 PLN.

#Briard #BriardStrzyzeniewWarszawie #PsiFryzjerBriard #GroomingBriardawWarszawie #CzesanieBriardawWarszawue #WarsawDogs #Warsaw #Muranów

gdzie wyczesać cavaliera w Warszawie Centrum na Muranowie

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.