najlepsze strzyżenie teriera szkockiego w warszawie

Terier Szkocki uparty poszukiwacz nor

Uwielbia to, co kryje się pod ziemią. W Warszawie trudno mu znaleźć idealne miejsca.  Ta rasa doskonale ukazuje związek terierów z źródłosłowem terra (ziemia). Uparty i nieufny wobec obcych, jest inteligentnym stróżem i doskonałym towarzyszem na spacerach.

Ich ojczyzną jest Szkocja – kraj górzysty, gdzie nie sprawdzało się polowanie na otwartych przestrzeniach z nagonką i bardziej cenione były psy, które potrafią wytropić lisa lub borsuka w norze. Krótkonożne teriery były w Szkocji znane już w XVI w., a nasz Szkot nazywany był również highland terierem i brokenheired terierem. Kariera szkotów jako osobnej rasy rozpoczęła się w 1882 r. Stał się ulubieńcem głów państw – miał go m. in. prezydenci Ronald Regan, George W. Bush. Obecnie to bardzo popularna rasa w Warszawie.

Teriery szkockie miewają problemy z osteopatią czaszkowo-żuchwową, uwidaczniającą się w postaci przerostu żuchwy w okresie dorastania. Zazwyczaj zmiany cofają się same w okolicach 1. roku życia. Szkotów nie wolno też przekarmiać, bo miewają tendencje do tycia.

Cechy charakteru

Wesoły wygląd z wąską głową i pyszczkiem ozdobionym obfitą „brodą” może mylnie sugerować, że terier szkocki będzie idealnym towarzyszem dzieci – nie jest to prawdą, bo to duży indywidualista i w kontaktach z małymi dziećmi bywa nerwowy.

Jest bardzo czujny i nie lubi obcych, dlatego doskonale sprawdzi się w roli mało hałaśliwego stróża. Nie nadaje się też do monotonnej tresury, choć jest bardzo inteligentny, a umiejętnie prowadzony, pokazuje pełnię zalet swego charakteru i bardzo przywiązuje się do swego właściciela.

Pielęgnacja Teriera szkockiego w Warszawie

Terier szkocki uwielbia spacery i baraszkowanie w śniegu, jednak jego szorstka sierść wymaga dobrej pielęgnacji, szczególnie charakterystyczna „broda” i „sukienka”, która sprawia, że jego łapy wydają się krótsze niż w rzeczywistości.

Trymowanie psa w Warszawie. Pies powinien być regularnie trymowany co 2-3 miesiące, a pierwszy zabieg trymowania należy przeprowadzić między 2 a 4 miesiącem życia.

Strzyżenie – dłuższy włos powinien być strzyżony przez fachowca i regularnie przeskubywany.

Kąpiel – szkota należy kąpać w specjalnych szamponach dla psów szorstkowłosych.

fryzura terier szkocki w warszawie w centrum stolicy

Cena zabiegu trymowania psa rasy Terier szkocki w Warszawie to 180 PLN.

#TerierSkocki #Szkot #TerierSzkockiwWarszawie #TrymowanieSzkotawWarszawie #PsiFryzjerTerierSzkockiWarszawa #TerierSzkockiGroomingWarszawa #ZwierzakiWarszawiaki #MojZwierzecyPrzyjaciel

spaniel cavalier strzyżenie w centrum warszawy grooming

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.