czesanie Bichon friese w warszawie
pielęgnacja rasy bichon w Warszawie

Bichon Frise biały słodki jak cukrowa wata

Jeśli szukasz małego psa o sercu czułym i słodkim jak wata cukrowa charakterze – doskonałym wyborem będzie Bichon Frize. Tradycje hodowli tego psa są bardzo stare, a walory charakteru doceniane były zarówno na dworach, jak i w mniej zamożnych domach.

Rasa Bichon Frize, czyli biszon kędzierzawy,  wywodzi się z basenu Morza Śródziemnego, choć ogromne zasługi hodowlane mają Belgowie. Osiąga wysokość w kłębie do 30 cm i mimo niewielkiego wzrostu to solidnie i dobrze zbudowany pies o proporcjonalnych częściach ciała.

Jest skrzyżowaniem maltańczyka, pudla i barbeta, ma tylko białe umaszczenie. Biszony zostały sprowadzone przez Hiszpanów na Teneryfę i stały się tam na tyle popularne, że nazywane są często pieskami z Teneryfy. Stamtąd trafiły do Francji, gdzie w XVI w. stały się ozdobą dworów. Można je wypatrzyć na obrazach Goi.

Z powodu niezwykłej inteligencji wykorzystywane były również przez cyrkowców. Na początku XX w. liczba osobników zmalała, lecz po 2. Wojnie światowej znów stały się bardzo popularne.

Cechy charakteru

Biszony są bardzo wesołe i towarzyskie, co dla niektórych może być męczące, ale w przypadku rodzin z dziećmi – idealne. Uwielbiają zabawy, są mądre i czułe, dobrze dogadują się z innymi zwierzętami. Bardzo przywiązują się do opiekunów, a w samotności cierpią. Nadają się do psich sportów i tresury, ale potrafią postawić na swoim. Prawie wcale nie mają podszerstka, co znacznie ułatwia pielęgnację. Mają jednak tendencje do odkładania się kamienia na zębach, dlatego należy uważać na dietę i regularnie czyścić im zęby – samodzielnie lub u weterynarza.

Pielęgnacja Biszonów w Warszawie

Szata biszona jest podwójna, składa się z miękkiego podszerstka i gęstego, kręconego, jedwabistego włosa okrywkowego, który odstaje od ciała w charakterystyczny sposób. Pieski tej rasy nie linieją i prawie nie pachną psem.

Szczotkowanie i strzyżenie. Włosy bichona stale rosną, dlatego należy je czesać przynajmniej co drugi dzień i strzyc co 6-8 tygodni. Psy przeznaczone na wystawy powinny mieć dłuższy włos, a psy domowe można strzyc krócej.

Kąpiel. Psa należy regularnie kąpać raz w miesiącu, używając pielęgnacyjnego szamponu, a potem odżywki.

Warto swemu pupilowi przemywać oczy i raz w tygodniu czyścić zewnętrzna część małżowiny usznej.

psi fryzjer rasy bichon friese warszawa centrum

Cena zabiegu groomerskiego psiego fryzjera rasy Bichon Friese w Warszawie to 180 PLN.

#BichonFrise #Bichon #BichonWarszawa #BichonPsiFryzjerWarszawa #BichonStrzyżenieWarszawa #BichonGroomerWarszawa #MojZwierzecyPrzyjaciel #Biszon #BiszonWarszawa #PsiFryzjerBiszonWarszawa

najlepszy groomer w warszawie dla rasy bearded collie

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.