uszy uslugi czyszczenie uszu warszawa srodmiescie grooming psow malowany pies Al.Jana Pawła II 68

CZYSZCZENIE USZU PSA powinno zostać wykonane przez groomera

Usuwanie włosów z uszu jest stałym elementem zabiegu u czworonogów, które tego wymagają.  Zarośnięte nieczyszczone, uszy mogą powodować kłopoty w postaci infekcji, nie możemy dopuścić do zaniedbania.

Zaraz obok węchu, słuch jest najważniejszym z narządów psa. To dzięki niemu  poznają świat, są w stanie usłyszeć dźwięki, jakich ludzie nigdy nie będą w stanie. 

Dlatego niezwykle istotne, dbanie o uszy  nie tylko zapobiega chorobom narządu słuchu naszych pupili ale także przynosi psom komfort.

  • Zapobieganie infekcjom uszu psów
  • Zapewnia odpowiednią wentylację uszu psów
  • Podwyższa stan higieny uszu psów

W razie występowania trudności z uszami, w stopniu większym niż można pomóc w regularnej pielęgnacji. Sprawdź czy widzisz ciemną wydzielinę. Ucho może także wydzielać niecodzienną woń.

Niepokojącym objawem jest też fakt kiedy pies trzepie często uszami, drapie je lub przekręca nienaturalnie głowę w jedną stronę? Nadmiar włosów z uszu należy usuwać.

Wyrywać lub strzyc (strzyżenie psa). Jeśli obawiasz się, że zrobisz krzywdę swojemu psu, poproś o pomoc groomera. Przy zaobserwowaniu zmian chorobowych należy bezwzględnie udać się do weterynarza.

Czyszczenie uszu to zabieg pielęgnacyjny, który jest niezbędny dla zdrowia naszego pupila. Brudne i zarośnięte stanowią pożywkę dla grzybów i bakterii, które będą się namnażały i w końcu doprowadzą do zapalenia ucha.

Wielu właścicieli czworonogów ma obawy co do samego zabiegu wyrywania włosów z uszu. Uspokajamy – zabieg ten jest dla psa bezbolesny. Usuwamy martwe włosy przy użyciu odpowiednich preparatów i narzędzi. Doświadczony groomer robi to delikatnie i sprawnie. Pies być może nie polubi tego zabiegu, ale będzie go tolerował.

Korzyści:

  • Zapobiega infekcjom
  • Zapewnia odpowiednią wentylację
  • Podwyższa stan higieny

Mycie zębów psa wykonujemy na życzenie właściciela. Zobacz także inne zabiegi groomerskie.

Po co komu czyszczenie uszu?

Uszy i węch są najważniejszymi narządami psa. To dzięki nim poznaje świat, jest w stanie usłyszeć dźwięki, jakich ludzie nigdy nie usłyszą. Niektóre rasy z oklapniętymi uszami , np. bassety, jamniki, cocker spaniele czy labradory (które na dodatek uwielbiają kąpiele) są predysponowane do schorzeń uszu. Dlatego zabieg ten jest dla nich niezbędny.

Uszy psa są zbudowane zupełnie inaczej niż człowieka, wymagają też specjalnych technik czyszczenia. Do ich higieny należy używać specjalistycznych płynów przeznaczonych dla psów, ewentualnie soli fizjologicznej, oliwki dla dzieci lub przegotowanej wody, jednak nigdy spirytusu czy wody utlenionej.

Jak wygląda prawidłowo zadbane ucho:

  • małżowina ma blado różowy kolor,
  • z kanału nie wyrastają włosy,
  • nie ma brunatnej wydzieliny,
  • brak brzydkiego zapachu.

Dbanie o uszy zapobiega chorobom narządu słuchu naszych pupili, ale także przynosi im komfort.

Kiedy do weterynarza z uchem psa?

W razie występowania niecodziennych przypadłości należy udać się do weterynarza, ponieważ może to być oznaką zapalenia ucha i nie wolno wówczas przeprowadzać żadnego zabiegu pielęgnacyjnego.

Udaj się do lekarza, gdy:

  • widzisz ciemną wydzielinę,
  • czujesz niecodzienną woń,
  • pies często trzepie uszami lun je drapie,
  • przekręca nienaturalnie głowę w jedną stronę.
Kiedy należy czyścić psu uszy?

Jak do każdego zabiegu pielęgnacyjnego, tak też do czyszczenia uszu najlepiej psa przyzwyczajać od szczeniaka. Wówczas zabieg ten nie będzie dla niego zbyt nieprzyjemny i nauczy się go tolerować.

Jeżeli nie ma żadnych problemów z uszami, to możemy je czyścić raz na 2-3 tygodnie, a włosy usuwać raz w miesiącu. Natomiast, gdy pies ma często powracające infekcje, uszy należy czyścić nawet raz w tygodniu i zakrapiać je odpowiednim preparatem.

Mycie zębów psa wykonujemy na życzenie właściciela. Zobacz także inne zabiegi groomerskie.


#CzyszczenieUszuPsaWarszawa #CzyszczenieUszuPsa

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.