terier walijski trymowanie warszawa
terier walijski najlepsza fryzura warszawa

Terier walijski – energiczny szczekacz

Gdyby była możliwość pozyskiwania energii od zwierząt, to ten pies dałby radę zasilić cały blok dziesięciopiętrowy w Warszawie. A poza tym jest wesoły i otwarty, inteligentny i chętny do nauki. Wymaga jednak stanowczego prowadzenia, ponieważ może sterroryzować domowników.

Terier walijski (welsh terier) najprawdopodobniej pochodzi od szorstkowłosego black and tan teriera, popularnego w XVIII i XIX w. w Wielkiej Brytanii.

Pierwsze welsh teriery nie były zbyt urodziwe, dlatego hodowcy dodali domieszkę foksteriera o drutowatym włosie. Ingerencja ta korzystnie wpłynęła na wygląd welsha, stał się on bardziej masywny, uzyskał lepsze proporcje i znacznie obfitsze owłosienie. Ponadto jego głowa nabrała bardziej szlachetnego wyrazu.

Wygląd teriera walijskiego

Welsh terier jest psem średniej wielkości o prawie kwadratowej sylwetce. Jest zwarty i harmonijny, a długie nogi pozwalają mu szybko biegać na długich dystansach. Ma małe, ciemne i wyraziste oczy, a także małe i w kształcie litery „V” uszy, przylegające do policzków.

Terier walijski ma krótkie, twarde, drutowate i zwarte włosy z obfitym podszerstkiem, umaszczenie: czarno-podpalane lub szaro-czarno-podpalane.

Cechy charakteru Welsha

Jest to przede wszystkim pies myśliwski o wysokim poziomie energii, która powinna mieć możliwość ujścia, inaczej zamęczy swoją żywiołowością.

Najlepiej, by mieszkał w domu jednorodzinnym z ogródkiem i bez gryzoni, ponieważ terier walijski, jak większość terierów, jest świetnym szczurołapem. W Warszawie ma raczej ciężko.

Cechuje się też silnym instynktem łowieckim, więc na spacerach może mieć tendencję do gonienia innych zwierząt: wiewiórek, kotów itp. Należy mu zapewnić odpowiedni spacer, by nic nie rozpraszało jego uwagi, może to być np. bieg przy rowerze lub sesja szkoleniowa połączona z zabawą.

Potrafi być samowolny i nieposłuszny, dlatego jego szkolenie należy rozpocząć odpowiednio wcześnie. W domu należy ustalić hierarchię i pokazać psu, że jest członkiem stada, którego przywódcą jest jego właściciel.

Terier walijski nadaje się dla aktywnych osób i do domu ze starszymi dziećmi.

Pielęgnacja teriera walijskiego

Welsh wymaga systematycznej pielęgnacji, ale nie jest ona zbyt skomplikowana.

Szczotkowanie. Terier walijski nie linieje, dlatego czesanie jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym i powinno się odbywać co drugi dzień. W ten sposób usuwa się martwy włos i przyspiesza wzrost nowego.

Trymowanie. Psa tej rasy nie wolno strzyc, ponieważ pogarsza to strukturę i barwę szaty. Włosie teriera należy trymować, a zabieg ten wykonywać regularnie – raz na kwartał.

Pozwala to na pozbycie się martwej sierści i podszerstka, który zbija się w filce, powodując gorszą wentylację oraz stany zapalne.

Kąpiel. Welsha należy kąpać przynajmniej raz na 2-3 miesiące, w odpowiednim do rodzaju włosa szamponie.

kompleksowa pielęgnacja teriera walijskiego muranów
//malowanypies.pl/wp-content/uploads/2020/06/gdzie_kompleksowo_strzyc_terier_walijski_warszawa.jpg

Kompleksowy zabieg pielęgnacyjny u psiego fryzjera w Warszawie Teriera walijskiego to 170 PLN.

#TerierWalijski #StrzyżenieTerieraWalijskiego #GroomingTerierWalijski #Welsh #TerierWalijskiWarszawa #TrymowanieWelshawWarszawie #CuteDog #KochamyPsy

gryfonik hodowla w warszawie grooming

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.