najlepiej w Warszawie strzyc Chihuahua salonie groomerskim Malowany Pies
chihuahua psi fryzjer w warszawie na muranowie

Chihuahua – najmniejszy pies świata

Idealny pies do zamieszkania w bloku w Warszawie. Chihuahua odznacza się sprytem, ciekawością oraz długim wiekiem życia. I pomimo iż jest najmniejszym psem świata, jego odwaga przerasta go wielokrotnie – jeżeli będzie musiał to obroni swojego pana przed osobnikiem nawet kilkakrotnie większym od siebie. 

Jest idealny do małych pomieszczeń i dla osób, które potrafią go obdarzyć dużym uczuciem. Nie jest zabawką!

Chihuahua pochodzi z Meksyku i jest nie tylko najmniejszym psem świata, ale prawdopodobnie też najstarszym w historii.

iektóre źródła podają, że psy tej rasy spotykane były na terenach Meksyku już w VII-IX wieku p.n.e. Inne z kolei wspominają, że chihuahua żył w Egipcie 3000 lat p.n.e.

Wygląd psa rasy Chihuahua

Chihuahua to małe czworonogi o kwadratowej i kompaktowej sylwetce. Charakterystyczną cechą jest duża okrągła głowa w kształcie jabłka. Psy te mają krótką i prostą kufę, a także duże, okrągłe i sterczące uszy oraz ciemne, szeroko rozstawione oczy.

Występują w dwóch odmianach sierści: krótko- i długowłosej. Sierść mają gęstą i przykrywającą całe ciało, przy czym długie włosie powinno być jedwabiste, gładkie i lekko faliste.

Cechy charakteru Chihuahua

O chihuahua można powiedzieć wiele, ale jedno jest pewne i sprawdzone, że jest to mały pies o wielkim charakterze. Jest wesoły i energiczny, czujny i szczekliwy.

Nie znosi samotności i mocno przywiązuje się do właściciela, lubi siedzieć na kolanach i być przytulanym. Zresztą, w tym właśnie celu został wyhodowany.

Nie potrzebuje zbyt dużo ruchu, ale chętnie towarzyszy swoim opiekunom na spacerach. Wyjątkowo lubi ciepło i tak samo nie znosi zimna. Nie nadaje się do rodzin z małymi dziećmi.

Pielęgnacja Chihuahua

Chihuahua nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Dlatego świetnie się nadaje do życia w Warszawie, w mieszkaniach. Psy tej rasy linieją sezonowo – zazwyczaj wiosną, z kolei suki częściej – np. po cieczce czy po urodzeniu i odchowaniu szczeniąt.

Psy krótkowłose wystarczy wyszczotkować raz w tygodniu, długowłose – 3-4 razy w tygodniu.
Kąpiele powinny się odbywać w miarę potrzeby, ale najlepiej raz w miesiącu z użyciem odpowiednich kosmetyków dla zwierząt.

Systematycznie należy czyścić uszy i obcinać pazurki. Warto sprawdzać też oczy, ponieważ w kącikach tworzą się ciemne przebarwienia. W celu ich usunięcia należy stosować specjalne preparaty.

//malowanypies.pl/wp-content/uploads/2020/06/chihuahua_w_warszawie_strzyzenie_pielegnacja_czesanie.jpg
//malowanypies.pl/wp-content/uploads/2020/06/pielęgnacja_chihuahly_w_warszawskim_salonie_groomerskim.jpg

Cena zabiegu strzyżenie u psiego fryzjera rasy bearded collie w Warszawie na Muranowie to 110-130 PLN w zależności od stanu zadbania sierści.

#Chihuahua #StrzyżenieChihuahua #GroomingChihuahua #ChihuahuaWarszawa #CuteDog #PsyzWarszawy

buldog angielski psi fryzjer warszawa

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.