psi fryzjer dla samoyeda strzyżenie w Warszawie

Samoyed przyjaciel reniferów z jednego zaprzęgu

Przed tysiącami lat, psy tej rasy towarzyszyły plemionom Samojedów w Mongolii. Wykorzystywane były w zaprzęgach, a także do pilnowania reniferów, stróżowania i polowań na morsy i niedźwiedzie. Dzisiaj w Warszawie świetnie się mają.

Psy tej rasy  są średniej wielkości. Mają zwarty tułów. Samce dorastają do ok. 54-60 cm wysokości w kłębie, a ważą ok. 20-30 kg, zaś samice dorastają do około 50-56 cm, a ich waga wynosi ok. 17-25 kg.

Samoyedy sprawiają wrażenie uśmiechniętych, a ma na to wpływ charakterystyczne ustawienie warg. Mają one szeroko rozstawione, skośnie, ciemne oczy.

Typową cechą tej rasy są małe, grube, mocno owłosione uszy i podniesiony ogon. Najbardziej popularne są psy białej maści, ale występują też kremowe i kremowe z biszkoptem.

 

Cechy charakteru

Samoyedy są rasą łagodną. A więc lubią towarzystwo ludzi, jednak nie należą do bardzo posłusznych i są dość niezależne. A co za tym idzie są rasą trudną w tresurze. Ćwiczenia i zadania muszą być ciekawe i urozmaicone. Wtedy chętnie wezmą w nich udział. Mają niestety skłonności do ucieczek. Samoyedy potrzebują dużo uwagi i ruchu. Dlatego też lubią przestrzenie. Są ciekawskie i bardzo inteligente. Te włąśnie cechy sprawiają, że doskonałą dla nich formą zabawy jest agility.

Pielęgnacja

Samoyedy mają piękną, dwuwarstwową szatę; gruby, długi, nieprzemakalny włos oraz gęsty, krótki i gruby podszerstek. A na udach i ogonie włos jest jeszcze bardziej obfity. Samce mają piękną kryzę wokół szyi i w linii łopatek. Wszystko to zapewniało im ciepło i izolację w trudnych warunkach pogodowych. Samoyedy wymagają częstej i czasochłonnej pielęgnacji.

Samoyedy kąpie się rzadko, w razie potrzeby. Suszenie tak obfitej sierści jest bardzo czasochłonne. Ponadto, podszerstek filcuje się, dlatego ogromnie ważne jest szczotkowanie i czesanie - średnio dwa razy w tygodniu. A w okresie linienia powinno wyczesywać się właściwie codziennie. Niezbędne do tych zabiegów są przede wszystkim druciana szczotka bez kapturków na końcach, metalowa szczotka tzw. pudlówka i metalowy grzebień z szeroko rozstawionymi zębami.

Rozczesując należy zwracać uwagę przede wszystkim na podszerstek, a także kryzę. Także  pamiętać, aby czesząc sięgać do samej skóry, a nie jedynie po wierzchu. Decydując się na samoyeda, trzeba wziąć pod uwagę, że jego pielęgnacja wymaga czasu i naszego zaangażowania. Ale odpowiednio zadbana sierść Samojeda jest naprawdę imponująca i efektowna.

w centrum warszawy możesz ostrzyc samoyeda w malowanym psie
gdzie znaleźć najlepszego groomera w Warszawie dla samoyeda
psi fryzjer dla samoyeda w mieście Warszawa
strzyżenie samoyedów w salonie groomerskim w Warszawie
najlepszy salon groomerski w Warszawie dla samoyeda

Cena strzyżenia u psiego fryzjera rasy Samoyed w Warszawie to 200 PLN.

#Samoyed #SamoyedWarszawa #GroomingSamoyedWarszawa #PsiFryzjerSamoyedWarszawa #SalonPielęgnacjiSamoyedWarszawa #KochamyPsy

Gdzie znaleźć najlepszy salon groomerski w warszawie

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.