gdzie najlepiej strzyc bearded collie w Warszawie
beardedcolie psi fryzjer rasy w warszawie grooming

Bearded Collie drżący kłębek wełny

Takie miano psy te zyskały nie tylko dzięki rozwichrzonej długiej sierści. Tańczy z nimi, gdy biegają po ogrodzie. Przede wszystkim jednak z powodu wyczulonej wrażliwości na ostre dźwięki. Bearded Collie w Warszawie podczas sylwestra lepiej nie zostawiać w samotności…

Bearded Collie to psy pasterskie wywodzące się z Europy wschodniej lub Azji. W XV w. zostały przywiezione do Anglii. Rasa ta po wojnie niemal wyginęła. Obecnie ma wielu zwolenników i hodowców z powodu uroczego wyglądu i charakteru tych psów.

Bearded Collie mają kosmate futro z bujnym podszerstkiem. Harmonijną budowę ciała do 56 cm wysokości w kłębie. Ich nazwa w wolnym tłumaczeniu oznacza „Collie z brodą”, od specyficznej dłuższej sierści wokół pyska. Mogą mieć umaszczenie niebiesko-białe, czarno-białe lub płowo-białe.

Bearded collie w Warszawie ma ciężkie życie ze względu na poziom zapylenia. Ich bujne futro wchłania jak gąbka spaliny i kurz. Dlatego też ich pielęgnacja w mieście jest trudniejsza.

Cechy charakteru

Psy tej rasy są spokrewnione z owczarkami – miały pilnować i zaganiać bydło, dlatego są bystrymi obserwatorami i momentalnie reagują na wszelkie sytuacje. Natychmiast spełnią każda komendę właściciela, niemal czytają mu w myślach i są obdarzone niezwykłą empatią i przywiązaniem.

Bearded collie niezbyt jednak nadają się na wystawy, bo wolą naturalną przestrzeń, a zamiast tresowania i strofowania – partnerskie podejście i miłość. Wymagają regularnych spacerów i odpowiedniej dawki ruchu. Dobrze dogadują się z innymi domowymi zwierzętami i dziećmi, lecz najbardziej kochają swego pana.

Pielęgnacja Bearded Collie w Warszawie

Gęsta sierść tych psów nie wymaga czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych, ale po spacerze należy ją wyczyścić z igliwia czy piasku.

Szczotkowanie (czesanie psa) i trymowanie – ich gęsty włos jest mocny, należy go często szczotkować oraz kąpać ponieważ jego sierść może szybko się sfilcować.

Taki pies jest przeznaczony dla osób systematycznych, gdyż szczotkowanie beardeta powinno odbywać się minimum raz, dwa razy w tygodniu.

jak pielęgnować bearded collie w Warszawie
cute dog warsaw grooming

Cena zabiegu groomerskiego psiego fryzjera rasy Bearded collie w Warszawie to 200 PLN.

#BeardedCollie #StrzyżenieBeardedCollie #GroomingBeardedCollie #BeardedCollieWarszawa #CuteDog

Mops Idealnie nadaje się dla osób starszych i dzieci

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.