jak przewozić psa samochodem
//malowanypies.pl/wp-content/uploads/2021/05/przewozenie_psow_w_bagazniku.jpg
//malowanypies.pl/wp-content/uploads/2021/05/pies_w_samolocie.jpg
podróżowanie z psami na wakacjach

#PieswPodróży #pieswSamochodzie #PieswSamolocie #JakPrzewozićPsa #MiłośnicyCzworonogów #PielęgnacjaPsawWarszawie #DlaczegoPpiesŚmierdzi #PiesNaWakacjach  #animals

Podróżowanie z psem – poznaj kilka ważnych zasad!

Pies, pieseł, ogoniasty, śliniak czy nawet sierściuch – to nie tylko czworonożny przyjaciel, to pełnoprawny członek rodziny. On też zasługuje na wakacje! On też zasługuje na radość i szczęście. Dlatego zrób wszystko, by zapewnić mu komfortowe i bezpieczne wyprawy podczas wakacyjnych podróży.

Coraz więcej osób (co niezmiernie nas cieszy) decyduje się na wakacje ze swoim pupilem. Na szczęście w wielu hotelach zarówno w Polsce, jak i za granicą możesz z nimi zamieszkać. Czasami jednak trzeba za nich nieco dopłacić, ale nie są to zbyt wygórowane kwoty.

Zanim jednak dotrzesz na miejsce, musisz swojego pieska tam przewieźć. Jak to zrobić, by mu nie zaszkodzić?

Pies w samochodzie

Podróżowanie własnym autem jest o tyle wygodne, że w razie potrzeby, w każdej chwili i w wybranym miejscu możesz się zatrzymać. Pies wówczas będzie miał możliwość chwilę pobiegać, napić się wody i oczywiście załatwić swoje potrzeby.

Jeżeli jednak Twój pupil nigdy nie jechał autem, przed główną podróżą zabierz go na kilka krótszych przejażdżek. W ten sposób zobaczysz, jak zwierzak czuje się w aucie, czy nie ma np. choroby lokomocyjnej, a on sam powoli zapozna się z przestrzenią.

W przypadku choroby lokomocyjnej nic nie podawaj na własną rękę – skonsultuj się z lekarzem weterynarii, który podpowie co należy zrobić i ewentualnie zaproponuje odpowiednie leki.

Zasady:

  • Zapinaj psu pasy bezpieczeństwa (przeznaczone wyłącznie dla zwierząt, do kupienia w sklepach zoologicznych). Prawdopodobnie nie będzie on zbyt zachwycony tym pomysłem, ale jest to konieczne. Po pierwsze, zapewni spokój kierowcy – pies nie będzie podróżował po salonie i przeszkadzał w jeździe – na pewno nie wejdzie pod pedały. Po drugie, zapewni bezpieczeństwo dla samego czworonoga. Przy gwałtownym hamowaniu niezabezpieczone przedmioty, w tym zwierzęta, z impetem uderzają się o napotkaną powierzchnię. W większości przypadków kończy się to śmiercią.
  • Podróż rozpoczynaj w godzinach wczesno-porannych lub wieczornych. Istnieje wówczas duże prawdopodobieństwo, że Twój pupil większość podróży po prostu prześpi. A dodatkowo uchronisz się przed upałami lub korkami.
  • Zatrzymuj się średnio co 2-3 godziny. Taka częstotliwość postojów jest wskazana nie tylko dla zwierzaka, ale również dla Ciebie i innych pasażerów. Chwila odpoczynku na powietrzu, rozprostowanie nóg i kości, załatwienie potrzeb fizjologicznych – to wszystko zapewni komfort podróżowania.

Pies w samolocie

Podróż samolotem bez wątpienia jest szybka i ekscytująca, jednak dla zwierzaka może stanowić duży stres. W tym przypadku nie masz możliwości, by wcześniej zbadać sytuację. Jeżeli wybierasz ten środek transportu – od razu idziesz na żywioł.

W samolocie pies może być przewożony na trzy sposoby:

  • w kabinie pasażerskiej,
  • w luku bagażowym,
  • w luku bagażowym – cargo.

Sposób przewozu zależy od wagi i wielkości zwierzaka. W kabinie pasażerskiej można przewozić zwierzaka pod warunkiem, że jego waga wraz z klatką (transporterem) nie przekroczy 6-8 kg. Ponadto, zgodnie z regulacją „komfortu” pies powinien móc swobodnie się poruszać po klatce – wstać, obrócić się, położyć.

Twój pies powinien posiadać: aktualną książeczkę szczepień; aktualne zaświadczenie weterynaryjne o stanie zdrowia (badanie kliniczne, odrobaczenie, odkleszczenie); specjalny paszport (wydawany przez weterynarza) i mieć wszczepiony microchip.

Zasady:

  • kilka dni przed wylotem przyzwyczaj swojego pupila do transportera,
  • z boku transportera przymocuj etykietę z imieniem Twojego pieska oraz instrukcje dotyczące karmienia;
  • tuż przed podróżą wyprowadź psa na spacer,
  • na kilka godzin przed wylotem nie podawaj picia ani jedzenia;
  • przed samym przelotem podawaj tylko nieduże ilości wody;
  • smycz i kaganiec umieść na zewnątrz transportera albo w bagażu podręcznym;
  • możesz podać zwierzęciu środki uspokajające, ale nie rób tego na własną rękę – skonsultuj z weterynarzem.

Podróże z psem mogą być pełne ekscytujących wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Zadbaj o to, by były one bezpieczne i komfortowe dla Twojego pupila.

chihuahua warszawa psi fryzjer grooming

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.