strzyżenie spaniela w centrum Warszawy

Springer spaniel cudowny kompan dla rodziny

Springer spaniel występuje w dwóch odmianach – spaniel angielski oraz spaniel walijski. Springer spaniel angielski ma różne umaszczenie – szare, biało brunatne i biało-czarne, także z podpalanymi plamami i jest dużo bardziej popularny od walijskiego, który jest wyłącznie biało-rudy. Jego umaszczenie z pewnością przypadło do gustu Warszawiakom.

Springer spaniel angielski pochodzi z linii hodowlanej zwanej wcześniej spanielem z Norfolk, należy do spanieli lądowych, a więc większych, i jest wszechstronnym psem myśliwskim: silnym, inteligentnym i sprawnym fizycznie.

Ponadto jest wytrzymały, podatny na tresurę, doskonale tropi – wyczuwa narkotyki i materiały wybuchowe, a także świetnie aportuje – również z wody. Często więc jest wykorzystywany jest przez policję i służby przygraniczne.

Rasa spanieli przywędrowała do Anglii z półwyspu Iberyjskiego. W przeszłości wykorzystywany był na polowaniach jako pomoc sokolnika, potrafił też płoszyć zwierzynę i ją tropić. Dziś również bywa prowadzony jako pies myśliwski, ale z uwagi na charakter jest wspaniałym towarzyszem rodziny.

Cechy charakteru Springer spaniela

Springel spaniel angielski to pies bardzo łagodny i wesoły, choć do obcych podchodzi z rezerwą. Jest towarzyski, toleruje dzieci – to doskonały kompan na rodzinne wyjazdy czy spacery. Uwielbia jazdę samochodem!

Nie jest typem szczekliwego stróża. Potrzebuje jednak regularnego ruchu i okazji do wyżycia się na spacerze – nie może być trzymany w samotności w kojcu, a pozostawiony na dłuższy czas w zamknięciu, potrafi niszczyć meble, zwłaszcza, gdy jest młody. Wymaga konsekwentnego egzekwowania poleceń.

Pielęgnacja Springer spaniela

Szata spaniela jest przylegająca, prosta, dosyć miękka a także wodoodporna. Nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji.

Szczotkowanie i trymowanie. Wystarczą regularne zabiegi, szczególnie w okresie linienia, by pozbyć się martwego owłosienia na głowie i szyi.

Inne zabiegi. Jego ciężkie zwisające uszy, które są jego ozdobą, są podatne na stany zapalne. Podczas karmienia warto zakładać mu specjalny kołnierz, który chroni przed zabrudzeniem mokra karmą długich uszu. Należy je również regularnie czesać oraz zapewniać im odpowiednią wentylację poprzez strzyżenie 1/3 sierści na uchu.

Warszawiacy uwielbiają Springer spaniele, jest ich w naszym mieście mnóstwo.

Gdzie najlepiej pielęgnować w Warszawie spaniela

W Warszawie wizyta u psiego fryzjera na Muranowie i koszt pełnego, kompleksowego zabiegu groomerskiego to koszt 200 PLN.

#SpringerSpanielWarszawa #SpanielMuranów #PsiFryzjerSpaniel #SpanielWarszawa #SpringerSpanielAngielski #KochamySpaniele

psi fryzjer w warszawie dla Labradoodle

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.