psy nie mogą jeść czekolady
//malowanypies.pl/wp-content/uploads/2020/10/co_szkodzi_psu_w_warszawie.jpg
dlaczego nie możemy karmić psa każdym jedzeniem

#CzegoNieMożeJeśćPies #JedzenieDlaPsa #CoSzkodziPsu #DietaDlaPsa #DogsFood #CoJePies #PożywieniePsa #CoSzkodziPsu #CzegoPiesNieMożeJeść #PielęgnacjaPsa #animals #CzymKarmićPsa

Czego nie może jeść pies

Pies to nie człowiek. Prawda? Wszyscy się z tym zgadzamy i nikt nie podważa tego twierdzenia. Dlaczego więc zapominamy o nim, gdy chodzi o jedzenie? Zdarza się, że przez te oczy błagalne dopada nas zaćmienie i dajemy psu ludzkie smakołyki. A to nie jest dobre dla żadnego psiego żołądka.

Jedzenie przeznaczone dla ludzi jest dobre dla ludzi. Pies ma inny sposób przyjmowania i trawienia pokarmu, a jego szczęki są przystosowane do gryzienia, a nie – jak u ludzi – rozdrabniania. Poza tym niektóre produkty są po prostu dla psa szkodliwe.

Zobacz, czego nie wolno podawać psu do jedzenia:

  • Czekolada – prowadzi do zatrucia pokarmowego u psa. Substancją toksyczną jest teobromina, która bardzo wolno wydala się z organizmu. Śmiertelna dawka tej substancji wynosi około 200-500 mg na kg masy ciała psa. Największe jej stężenie znajduje się w gorzkiej czekoladzie, ciemnym kakao i polewach na bazie ciemnego kakao.
  • Ciasto drożdżowe – może powodować zatrucie pokarmowe i prowadzić do skrętu żołądka. Substancją toksyczną jest etanol(alkohol). Z tego ciasta wypiekane są bułki, chleb, pizza.
  • Cebula, szczypior, czosnek – prowadzą do biegunek, wymiotów i osłabienia. Są toksyczne ze względu na obecność dwusiarczku propylu i tiosiarczanów. Niebezpieczne są zarówno surowe jak i po obróbce termicznej.
  • Ziemniaki, ale te zielone i kiełkujące – prowadzą do zatrucia pokarmowego.
  • Kości – zarówno surowe jak i ugotowane mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia psa. Ostre krawędzie kosteczek uszkadzają błonę śluzową przewodu pokarmowego, niestrawione masy kostne zalegające w jelitach mogą doprowadzić do niedrożności jelit, które objawia się zaparciami i wymiotami.
  • Winogrona, pestki jabłek, orzechy makadamia – substancje w nich zawarte są toksyczne i prowadzą do zatrucia pokarmowego u psa.
  • Warzywa strączkowe – nie są trujące, ale mogą powodować silne i bolesne wzdęcia u czworonogów, w niektórych przypadkach są przyczyną skrętu żołądka.
  • Produkty mleczne – nietolerancja laktozy zdarza się u psów bardzo często. Produkty mleczne mogą więc być przyczyną biegunek i wzdęć.

Jak już wspomnieliśmy na początku, pies to nie człowiek i też powinien mieć swoją, dopasowaną i zdrową dietę. Pamiętajmy czego nie może jeść pies i czym karmić psa, bo to ma wielkie znaczenie dla jego zdrowia.

Mops Idealnie nadaje się dla osób starszych i dzieci

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.