najlepszy fryzjer dla psów w warszawie dla pekińczyków
strzyżenie pekińczyka w warszawie

Pekińczyk psi cesarz

Jeśli szukasz psa niewymagającego długich spacerów i niekoniecznie przepadającego za dziećmi – pekińczyk to dobry wybór. Dla Warszawiaków idealny. Pamiętaj jednak, że do swego domu bierzesz cesarza, więc musisz nie tylko zaakceptować jego niezależność, ale też pielęgnować go i nosić po schodach.

Pekińczyki wywodzą się z Mandżurii, to jedna z najstarszych ras na świecie. Ich przodkiem są azjatyckie wilki, choć według chińskich wierzeń są skrzyżowaniem lwa z małpką – stąd ich waleczne serce i charakterystyczny chód, będący konsekwencją nieproporcjonalnie dużej i ciężkiej głowy.

W starożytnych Chinach były to psy świątynne – miały odpędzać demony, a w razie niebezpieczeństwa zamieniać się w lwy. Do Europy trafiły jako łup wojenny po zdobyciu pałacu cesarskiego podczas drugiej wojny opiumowej. Strażnikom cesarskim nakazano wtedy zabić wszystkie pekińczyki, jednak pięć egzemplarzy przywieziono triumfalnie do Anglii i pokazano publicznie w 1893 r., a jednego z nich podarowano królowej Wiktorii.

Brytyjska hodowla rozprzestrzeniła się na cały świat, a obecnie można spotkać egzemplarze o najróżniejszym umaszczeniu – płowe, czarne, czerwone, popielate , pręgowane i podpalane.

Cechy charakteru Pekińczyka

Pekińczyki  są nieufne wobec obcych, nie przepadają za dziećmi, ale bardzo przywiązują się do swego właściciela. Z powodu charakterystycznych wygiętych kości przedramienia nie powinny chodzić po schodach i pokonywać zbyt długich dystansów.

Lubią krótkie spacery, nie znoszą deszczu i kałuż, niespecjalnie wykonują też polecenia – są niezależne, ale maja wielkie serca i w razie niebezpieczeństwa potrafią walczyć.

Pielęgnacja Pekińczyków

Szata pekińczyka to długa i obfita sierść składająca się z prostego, twardego włosa okrywowego oraz gęstego, bardzo obfitego podszerstka. Owłosieniem pokryty jest zarówno tułów, jak i podkręcony ogon. Duże gałki oczne i delikatne kości są wyjątkowo podatne na urazy.

Szczotkowanie i kąpiel. Psy należy regularnie kąpać raz na dwa tygodnie, używając szamponów pielęgnacyjnych i bardzo delikatnie szczotkować, bo ich włos ma tendencje do tworzenia supłów, a ich rozczesywanie może być dla psa bolesne. Ważne jest, by oswoić osobnika do zabiegów pielęgnacyjnych, na pewno ułatwi to i przyzwyczai psa do regularnej pielęgnacji.

Pekińczykom należy regularnie przemywać oczy i czyścić fałdę okołonosową.

w jakim stylu strzyże się pekińczyki w warszawie

Strzyżenie Pekińczyka w Warszawie, u groomera w Centrum na Muranowie to koszt 140 PLN.

#Pekińczyk #Pekingese #PekińczykWarszawa #PekińczykGroomingWarszawa #PsiFryzjerWarszawa #StrzyżeniePekińczykaWarszawa

najlepszy psi fryzjer dla pudla w Warszawie

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.