grooming psi fryzjer warszawa labradoodle
gdzie w warszawie ostrzyc labradoodle

Labradoodle w służbie człowiekowi

Aż trudno uwierzyć, że tej rasy do nie dawna jeszcze nie było – została stworzona w sposób sztuczny w 1988 r. wyłącznie po to, by pomóc osobom, które potrzebują psa przewodnika, ale nie mogą go mieć z powodu alergii na sierść. Teraz jest ich całkiem sporo w Warszawie.

Pierwszą właścicielką Labradoodle stała się tracąca wzrok mieszkanka Hawajów, która nie mogła trzymać w domu psa przewodnika z powodu silnej alergii męża. Aby pomóc jej i ludziom o podobnych problemach, Australijczyk Wally Cornen, działający w Stowarzyszeniu Australijskich Psów Pracujących.

Wpadł na pomysł skrzyżowania pudla i labradora. W pierwszym miocie urodziły się trzy szczeniaki, z których jeden powędrował na Hawaje. Tak powstały Ladbradoodle.

Krzyżówki kontynuowano, po to by wyeliminować u tych psów linienie i choroby genetyczne, z których najpoważniejszą były dysplazja stawów i zanik siatkówki.

W 2004 r. badacze stwierdzili, że nowa rasa jest już w pełni wykształcona i jej australijska odmiana będzie się rozmnażała już tylko „wewnątrz”, tzn. spośród osobników już istniejących.

W ramach rasy istnieją osobniki o standardowym wzroście (ok. 50-66 cm w kłębie), ale też średnie (40-50 cm) i miniaturowe (30-40). Ich waga wynosi od 45 do 12 kg.

Cechy charakteru Labradoodle

Labradoodle to zaiste psy na zamówienie – mają wszystkie pozytywne cechy, jakich oczekiwalibyśmy od psa przewodnika. Są wesołe, towarzyskie, a jednocześnie rozważne i bardzo inteligentne. Szybko się uczą, uwielbiają wodę i świetnie aportują.

Potrafią wyczuwać nastrój swego pana i dostosowywać się do niego. Potrzebują kontaktu z człowiekiem, dlatego zdecydowanie nie nadają się do trzymania w kojcu. Spokojniejsze egzemplarze nadają się na psa przewodnika, a wszystkie – na towarzysza rodziny.

Pielęgnacja Labradoodle w Warszawie

Mają nieco atletyczna budowę i przemiły krótki pysk, pokryte są nieliniejącą sierścią o dwóch typach: wełna i pofałdowane runo.

Szczotkowanie (czesanie psa)Labradoodle co prawda nie linieją, ale nie znaczy to, że nie gubią włosa. Dlatego trzeba je szczotkować co najmniej raz w tygodniu.

Inne zabiegi. Należy uważać z przekarmianiem, bo po labradorach odziedziczyły nieposkromiony apetyt.

labradoodle opis pielęgnacji rasy w warszawie

W mieście Warszawa w dzielnicy Śródmieście na Muranowie groomer za kompleksowy zabieg strzyżenia, mycia i czesania psa rasy Labradoodle trzeba zapłacić 250 PLN, to trudny w pielęgnacji pies.

#Labradoodle #LabradoodleWarszawa #CzesanieLabradoodleWarszawa #PsiFryzjerLabradoodleMuranów #StrzyżenieLabradoodleWarszawa

gdzie w warszawie najlepiej ostrzyc psa rasy lagotto

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.