buldog angielski psi fryzjer w warszawie gooming
gdzie znaleźć groomera w warszawie buldoga w warszawie

Buldog angielski – narodowy symbol Wielkiej Brytanii

Kiedyś waleczny i bojowniczy, dzisiaj spokojny i uparty, a przede wszystkim wesoły i uwielbiający pieszczoty – buldog angielski symbol Wielkiej Brytanii. Należy do psów molosowatych i wywodzi się z mastifów. Nadaje się do domu ze starszymi dziećmi i do dużego miasta jak Warszawa.

Buldogi znane są ze swojej wojowniczej natury, którą pokazywały podczas niezwykle popularnych przez wiele stuleci walk z bykami, innymi psami, czy nawet ludźmi – najpierw w Imperium Rzymskim, następnie w Anglii. W 1835 r. parlament brytyjski zakazał krwawych zawodów i od tamtego czasu psom tej rasy groziło wyginięcie.

Tak się jednak nie stało, ponieważ jak podają źródła – buldogi stały się towarzyszami albo dżentelmenów, albo przestępców, złodziei i bandytów.

Wygląd Buldoga angielskiego

Współczesny buldog angielski znacznie się różni od pierwowzoru zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Odznacza się on dosyć charakterystycznym wyglądem: jest krępy i przysadzisty, ma masywne kończyny (przy czym przednie nieco krótsze od tylnych), krótki, nisko osadzony ogon, szeroką i krótką kufę oraz głęboką bruzdę czołową.

Na szczególną uwagę zasługuje głowa, która jest nieproporcjonalnie duża w stosunku do tułowia, szeroka i kwadratowa. Obliczono, że jej obwód odpowiada wysokości w kłębie. Dość duża głowa i wąska miednica sprawiają trudności sukom tej rasy podczas porodów.

Cechy charakteru Buldoga angielskiego

Osobliwy wygląd buldoga powoduje mylne wrażenie o jego charakterze. I pomimo iż budzi respekt, jest to pies łagodny o umiarkowanym temperamencie. Całkowicie oddaje się właścicielowi. Lubi być w centrum uwagi, źle znosi zamknięcie, więc nie powinno się go trzymać w kojcu.

Buldog jest wesoły i zawsze chętny do zabawy, odznacza się też anielską cierpliwością. Tak jak każdy silny i masywny pies nie zdaje sobie z tego sprawy i w kontaktach z dziećmi może być mało uważny, dlatego dorosły zawsze powinien być w pobliżu.

Te oryginalne czworonogi wystarczy regularnie wyprowadzać, a od czasu do czasu zapewnić inną formę ruchu, pamiętać przy tym należy, że długotrwały wysiłek jest dla nich niewskazany. Skrócona kufa buldoga często powoduje jego niedotlenienie, co może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Pielęgnacja buldoga angielskiego

Psy tej rasy mają krótką sierść, intensywnie linieją dwa razy do roku. W związku z tym ich pielęgnacja nie jest czasochłonna – wystarczy wyszczotkować raz w tygodniu.

Kąpiel buldoga angielskiego powinna odbywać się w miarę potrzeby. Należy pamiętać o odpowiednim do rodzaju sierści szamponie.

Obcinanie pazurków i czyszczenie uszu też powinno odbywać się systematycznie, tak by nie doszło do nieprzyjemnych infekcji.

Na szczególną uwagę zasługuje pielęgnacja fałd skóry na psyku, nosie, a także w okolicach oczu. Skóra w tych miejscach powinna być zawsze sucha, inaczej będzie dochodzić do odparzeń i infekcji grzybiczych.

jak strzyc buldoga angielskiego w warszawie
buldog i jego pielęgnacja w wa\rszawie

Cena zabiegu groomerskiego  psiego fryzjera rasy Buldog angielski w Warszawie to 100 PLN.

#BuldogAngielski #StrzyżenieBuldogAngielski #GroomingBuldogAngielski #BuldogAngielskiWarszawa #Buldog #CuteDog #KochamyPsy

rasy psów w Warszawie psi fryzjer spaniela

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.