grooming gryfonik warszawa
psi fryzjer w warszawie rasy gryfonik

Gryfonik – „mały ludzik”

Świetna rasa do utrzymania w Warszawie. Inteligentny, wesoły i miły piesek o charakterze podobnym do teriera. Dzięki swojemu usposobieniu nadaje się zarówno do rodziny z dziećmi jak też dla osób starszych. On kocha wszystkich. A jego wyraz twarzy momentami przypomina ludzki, dlatego nazywany jest „małym ludzikiem”.

Gryfoniki to są trzy spokrewnione ze sobą rasy: brukselski, belgijski i brabancki. Różnią się tylko rodzajem sierści i umaszczeniem.

W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych są uznane za jedną rasę w trzech odmianach, natomiast w Europie są to trzy oddzielne rasy, które mają wspólny wzorzec.

Prawdopodobnie gryfoniki mają wspólnych przodków z pinczerami. Jednak ich rodowód nie jest tak jednoznaczny.

Pewne jest, że do powstania rasy przyczyniły się także: spaniele, teriery irlandzkie, yorkshire teriery oraz mopsy.

Wygląd Gryfonika

Jest to mały piesek o wadze od 3,5 do 6 kg. Ma mocną zwartą budowę, a jego sylwetka jest w kształcie kwadratu.

Nogi są silne i proste, a charakterystyczną cechą jest jego głowa, która powinna być duża i okrągła z mocno wysklepionym czołem.

Oczy czarne, wypukłe, szeroko rozstawione. Uszy małe i w połowie złamane.

Żuchwa mocno wysunięta do przodu, ale język i zęby schowane.

Gryfonik brukselski i belgijski mają średnio długą i szorstką sierść i różnią się wyłącznie umaszczeniem: pierwszy jest pszeniczny, rudy lub rudobrązowy, a drugi czarny.

Brabancki jest rudy i ma gładką sierść.

Cechy charakteru Gryfoników

Psy tej rasy są miłe, wesołe o umiarkowanym temperamencie. Nie lubią samotności i bardzo się przywiązują do właściciela.

Najchętniej nie rozstawałyby się z nim ani na chwilę.

Są inteligentne, chętnie się uczą. Nie zaczepiają innych psów i są uległe. Ze spokojem akceptują inne zwierzęta w domu.

Gryfoniki bardzo lubią dzieci, chętnie się z nimi bawią: biegają po ogrodzie i chodzą na spacery. Lubią też wylegiwać się na kanapie.

Pielęgnacja Gryfonika

Sposób pielęgnacji gryfonika zależy od rodzaju sierści.

Brabancki nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy szczotkowanie dwa razy w tygodniu, które jest dla tej rasy podstawowym zabiegiem.

Kąpać możemy dosyć często, zależy od potrzeby.

Belgijski i brukselski, jak wszystkie psy szorstkowłose, muszą być regularnie trymowane. Jest to niezbędne nie tylko dla ich urody, ale też zdrowia. Kąpiemy raz na 2-3 miesiące.

Regularnej pielęgnacji wymagają też oczy, uszy, zęby i pazurki. W Warszawie najlepiej wykonasz to pod okiem profesjonalnego groomera w Centrum na Muranowie.

ostrzyżenie gryfonika trymowanie w warszawie
grygonik u groomera w warszawie na muranowie

Cena psiego fryzjera, strzyżenie rasy Gryfonik w Warszawie Śródmieście to 150 PLN.

#Gryfonik #StrzyżenieGryfonika #Griffon #GryfonikPsiFryzjerWarszawa  #GroomingGryfonik #GryfonikWarszawa #ZdrowiePsa #Grooming #Strzyżenie

corgi welsh cardigan penbroke warszawa groomer psi fryzjer

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.