jak w śródmieściu w warszawie znaleźć psiego fryzjera dla sznaucerów

Sznaucer średni temperamentny szczurołap

Sznaucer średni jest najstarszym w trzech odmian sznaucerów. Wzmianki o nim pojawiły się już w XIV w., jednak jego pochodzenie nie jest zbyt dobrze udokumentowane. Prawdopodobnie jest mieszanką różnych ras, m.in. pinczerów, terierów, psów myśliwskich i pracujących. Jego gabaryty znakomicie się nadają do Warszawskich bloków.

Protoplastą sznaucera był pinczer stajenny.  Początkowo należał on głównie do stajennych i woźniców. Towarzyszył dyliżansom poganiając koni do biegu oraz ostrzegając przed złodziejami. Ponadto, ze względu na odwagę i zacięcie do polowania, był wykorzystywany również do tępienia gryzoni w stajniach.

Na początku XX w. (już jako sznaucer)zdobył popularność również wśród kupców – pomagał pilnować dobytku na targu.

Współczesny sznaucer średni powstał prawdopodobnie z krzyżówki ze szpicem wilczastym i terierem szorstkowłosym. Po pierwszej rasie odziedziczył umaszczenie (pieprz i sól), po drugiej dużą pasję łowiecką i temperament (chociaż co do tego zdania są podzielone).

Początkowo sznaucery były przypisywane do pinczerów i występowały jako jedna rasa, różniły się wyłącznie umaszczeniem i strukturą szaty. Dopiero w 1836 r. dr Ludwik Reichenbach postanowił je usystematyzować i dokonał podziału na pinczery gładkowłose, pinczery średnie i pinczery szorstkowłose, które w latach 40 XIX w. zaczęto nazywać sznaucerami.

Sznaucer średni to Mały Brodacz

Nazwa „sznaucer” pochodzi od niemieckiego wyrazu „die Schnauze” i nawiązuje do najbardziej charakterystycznej części ciała psa – pysk, morda. Są też zwolennicy innej teorii, że rasa wzięła nazwę od zwycięzcy wystawy kynologicznej z 1870 r. pinczera szorstkowłosego imieniem Schnauzer.

Pierwszy klub zrzeszający miłośników i hodowców rasy pinczera-sznaucera powstał w 1895 roku pod nazwą PSV – Pinscher Schnauzer Verband. W 1921 r. został przemianowany na Pinscher Schnauzer Klub i rozpoczął prace nad planowym doborem hodowlanym, który miał na celu utrwalenie podziału pinczerów na gładko i szorstkowłose.

Pielęgnacja sznaucera

Sierść psa rasy sznaucer powinna być trymowana co trzy lub cztery miesiące.

W miarę potrzeby należy kąpać psa w szamponie dla psów o twardej sierści, dla terierów.  Powinno się nakładać odżywkę zapobiegającą tworzeniu się kołtunów na włosy na brzuchu, kończynach oraz brodzie.

Aby dobrze pielęgnować Sznaucera średniego zaleca się czesać co najmniej raz w tygodniu. Najlepiej przed czesaniem zwilżyć sierść wodą lub odżywką, dzięki temu zapobiegniemy łamaniu się włosa.

gdzie jest najlepszy psi fryzjer dla rasy sznaucer w warszawie
sznaucer pielęgnacja trymowanie w warszawie

Psi fryzjer, grooming w Warszawie dla Sznaucera średniego to 200 PLN.

#SznaucerŚredni #StandardSchnauzer #Schnauzer #Sznaucer #SznaucerWarszawa #GroomerSznaucerWarszawa

rasy psów w Warszawie Golden retriever

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.