STRZYŻENIE to najczęściej wykonywany zabieg w salonach groomerskich

strzyzenie psi fryzjer warszawa srodmiescie grooming

Zadbany pies to także wizytówka dla właściciela a strzyżenia wymagają nie tylko psy wystawowe. Wspólnie w salonie w Warszawie uzgodnimy szczegóły fryzury psa. Pamiętajmy, że sierść to naturalna ochrona latem przed słońcem, a w zimę przed chłodem.

Sierść stanowi naturalną ochronę skóry – latem przed słońcem, a w zimę przed chłodem. Aby nasz pupil czuł się komfortowo, sierść powinna być odpowiedniej długości, ani za krótka, ani za długa. A zadbany pies, to także wizytówka właściciela.

Strzyżenie to jeden z najczęstszych zabiegów wykonywanych w salonach groomerskich. Jest to czynność, która wymaga sporego doświadczenia i delikatności w podejściu do zwierzaka, ponieważ źle wykonane cięcie zamiast poprawić kondycję sierści i skóry, może spowodować dodatkowe problemy zdrowotne pupila.

Zostawiając psa w naszym salonie, właściciel ma pewność, że pies będzie ostrzyżony zgodnie z wzorcem rasy i odpowiednio do pory roku. A ponadto, pies będzie zadowolony!

Zalety strzyżenia:

  • Eliminacja kołtunów
  • Lepsza kondycja skóry i włosa
  • Dobre i zdrowe samopoczucie psa
  • Identyfikowanie wszelkich podrażnień lub pasożytów

Każde strzyżenie psa jest poprzedzane dokładnym wyczesaniem czworonoga. Czesanie psów jest zabiegiem niezbędnym i koniecznym przed rozpoczęciem kolejnych czynności pielęgnacyjnych.

Przed rozpoczęciem strzyżenia ustalamy kwestie ostatecznego wyglądu pieska, ale przede wszystkim bierzemy pod uwagę wygodę zwierzaka. Podstawą do tworzenia psich fryzur są wzorce z tzw. biblii groomera „Notes from the grooming table”. Jednak do każdego strzyżenia podchodzimy indywidualnie.

Długość strzyżenia sierści psa

Zarówno latem, jak i zimą nie możemy strzyc piesków zbyt długo oraz zbyt krótko. Latem mogłoby się wydawać, że im krótsza sierść, tym psu będzie chłodniej. Jest to błędne, nie strzyżemy czworonogów zbyt krótko, ze względu na promieniowanie UV, które szkodliwie wpływa na skórę zwierzaka, którą słońce może poparzyć, a czego bardzo byśmy nie chcieli.

Sierści również nie zostawiamy zbyt długiej, ponieważ zbyt długa sierść jest trudniejsza w pielęgnacji i codziennej higienie. Pamiętajmy o domowym i regularnym czesaniu swojego czworonoga. Regularnie szczotkowana sierść psa sprawi, że nasz przyjaciel spędzi mniej czasu u groomera a pamiętajmy o tym, że on tęskni za powrotem do domu. Po drugie, zaoszczędzimy naszemu zwierzakowi nieprzyjemnego czasem zabiegu, jakim jest rozczesywanie kołtunów.

Dzięki regularnym wizytom w salonie, groomer ma kondycję skóry, jak i sierści zawsze pod kontrolą. Zdarza się, że właściciel nie zauważy jakiejś zmiany na skórze, lecz groomerskie, bystre oko dostrzeże wszelkie zmiany, o których na pewno poinformuje właściciela.

Pamiętaj o regularnych wizytach u groomera oraz przeczesywaniu sierści psa między nimi. Dbajmy o swojego członka rodziny. Pamiętajmy, aby podczas wizyty, jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu poinformować groomera o wszystkich zmianach skórnych, chorobach lub miejsc po zabiegach.  Daj znać groomerowi, w których miejscach ma zachować szczególną ostrożność.

Po co komu strzyżenie psa?

Strzyżenia wymagają nie tylko psy wystawowe, a wszystkie rasy długowłose oraz  posiadające obfitą szatę. Jest to zabieg konieczny, którego podstawowym celem jest zapewnienie dobrego samopoczucia pieska. Odpowiednia długość szaty nie kołtuni się, przez to nie utrudnia ruchów pupilowi, zimą zapewnia ciepło, a latem chroni przed przegrzaniem i poparzeniem słonecznym.

Przed rozpoczęciem strzyżenia ustalamy kwestie ostatecznego wyglądu pieska, ale przede wszystkim bierzemy pod uwagę wygodę zwierzaka. Podstawą do tworzenia psich fryzur są wzorce z tzw. biblii groomera „Notes from the grooming table”. Jednak do każdego strzyżenia podchodzimy indywidualnie.

Każde strzyżenie poprzedzane jest dokładnym wyczesaniem czworonoga. Jest ono zabiegiem niezbędnym i koniecznym przed rozpoczęciem kolejnych czynności pielęgnacyjnych.

Kiedy należy strzyc psa?

Na pierwsze strzyżenie najlepiej udać się możliwie jak najwcześniej na tak zwaną wizytę zapoznawczą. W jej trakcie piesek będzie mógł zapoznać się z salonem, obwąchać kąty i poznać groomera. Natomiast samo strzyżenie powinno mieć miejsce najwcześniej po ukończeniu przez czworonoga szóstego miesiąca życia.

Jeśli piesek jest już po wszystkich szczepieniach i po okresie karencji, to jest to dobry moment, by powoli przyzwyczajać go do tego zabiegu – każda kolejna wizyta będzie dla niego mniej stresująca.

Psy dorosłe z reguły powinny odwiedzać fryzjera raz na 2-3 miesiące. Warto pamiętać, że jest to też kwestia indywidualna i częstotliwość strzyżenia najlepiej ustalić już podczas wizyty. Chętnie doradzimy.


#StrzyżeniePsówwWarszawie #PsiFryzjerwWarszawie #PielęgnacjaPsawWarszawie

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.