Usługi groomerskie salonu w Warszawie to - kompleksowa pielęgnacja psów.

Właściciele psów coraz częściej decydują się na zabiegi groomerskie dla swoich czworonogów. Osoby posiadające psy, nie tylko rasowe w większości mają ambicję, aby został on ustylizowany. Najlepiej zgodnie z obowiązującymi standardami dla danej rasy. Powstał zawód – groomer, czyli ktoś, kto zajmuje się pielęgnacją, strzyżeniem, trymowaniem, czesaniem i myciem profesjonalnie. Ale także, czyszczeniem uszu i obcinaniem pazurków. Potrafi także doradzić właścicielowi zwierzaka jak traktować jego sierść. Dlatego też wie co jest najlepsze dla jego skóry. Wizytówką właściciela psa jest jego stan. Wąska specjalizacja groomera gwarantuje, że jego konkretne oczekiwania będą spełnione. Wie, że podstawowym wyzwaniem są zdrowie i dobra prezencja sierści. Dlatego też często do wyżej wymienionych zabiegów dochodzi czasem zestaw pobocznych czynności. I tak psi fryzjer regularnie usuwa insekty, rozczesuje skołtunioną sierść, a niekiedy myje psu zęby.

Kompeksowy zabieg groomerski psa

Wielu właścicieli nie jest jeszcze przyzwyczajonych do faktu, że każda bez wyjątku praca z psem jest związana z jego kąpielą. Która ma oprócz czysto higienicznej funkcji także inny cel. Mianowicie jest to użycie dedykowanych preparatów przeznaczonych specjalnie dla zwierząt. Specyfiki te we właściwy sposób pozbywają się charakterystycznych dla zwierząt rodzajów zabrudzeń. W efekcie powodują zdrowy wygląd sierści i lepsze samopoczucie psa. Tak więc perfekcyjna sierść to także, a może przede wszystkim rozczesywanie. A przede wszystkim w przypadku ras długowłosych. Skołtuniona sierść może powodować nawet stany zapalne na skórze. Dlatego też szorstkowłose psy wymagają trymowania. Wykonywane w umiejętny sposób nie sprawia bólu dla psa. Taki zabieg jak usunięcie martwej sierści zapobiega gubieniu jej. W konsekwencji znacznie poprawia kolor, jakość oraz jej wentylację.

Standardy strzyżenia psów

Międzynarodowa Federacja Kynologiczna (FCI) wyznacza standardy strzyżenia. Te zawierają dokładne opisy cech poszczególnych ras. Jednak salony groomerskie nie ograniczają się tylko do rasowych psów. Jednym z regularnych i koniecznych zabiegów jest przycinanie pazurków. To często trudna dla hodowców czynność. Psy często tego nie lubią, mają bardzo delikatne zakończenia nerwowe lub niezbyt przyjemne doświadczenia. Dlatego też salonach pod ręką zawsze jest płyn szybko tamujący ewentualne skaleczenia. Ale jest to oczywiście ostateczność. Takie czynności jak usuwanie kamienia nazębnego są wykonywane u weterynarza. Są po to aby zapobiegać stanom zapalnym dziąseł. Groomer może zęby umyć, aby nie doprowadzić do jego tworzenia się.

Kolejnym zabiegiem jest czyszczenie uszu z włosów i woskowiny oraz brudu. Do czego są niezbędne specjalne preparaty. Wentylacja uszu psów o długich opadających uszach jest szczególnie istotna dla ich zdrowia. Używając specjalistycznych narzędzi, w razie potrzeby, są usuwane także insekty, takie jak  kleszcze.

W rankingu najczęściej wykonywanych zabiegów znalazły by się strzyżenie małych psów, ras takich jak Shih Tzu, Maltańczyk i York. A następnie trymowanie Sznaucerów i Westów. Dziennie jeden groomer jest w stanie obsłużyć trzy do czterech psów. W zależności od ich wielkości, rasy, stopnia zabrudzenia i zachowania podczas zabiegu.

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki rozmowie lepiej doprecyzujemy czas i koszt wizyty omawiając aktualny stan sierści psa.