STRZYŻENIE

to najczęściej wykonywany zabieg

w salonach groomerskich

strzyzenie psi fryzjer warszawa srodmiescie grooming

Zadbany pies to także wizytówka dla właściciela a strzyżenia wymagają nie tylko psy wystawowe.
Wspólnie uzgodnimy szczegóły fryzury psa.
Pamiętajmy, że sierść to naturalna ochrona latem przed słońcem, a w zimę przed chłodem.

  • Eliminacja kołtunów
  • Lepsza kondycja skóry i włosa
  • Dobre i zdrowe samopoczucie psa
  • Identyfikowanie wszelkich podrażnień lub pasożytów

Każde strzyżenie jest poprzedzane dokładnym wyczesaniem czworonoga. Czesanie jest zabiegiem niezbędnym i koniecznym przed rozpoczęciem kolejnych czynności pielęgnacyjnych.

Przed rozpoczęciem strzyżenia ustalamy kwestie ostatecznego wyglądu pieska, ale przede wszystkim bierzemy pod uwagę wygodę zwierzaka.
Podstawą do tworzenia psich fryzur są wzorce z tzw. biblii groomera „Notes from the grooming table”. Jednak do każdego strzyżenia podchodzimy indywidualnie.

Długość strzyżenia.
Zarówno latem, jak i zimą nie możemy strzyc piesków zbyt długo oraz zbyt krótko.
Latem mogłoby się wydawać, że im krótsza sierść, tym psu będzie chłodniej. Jest to błędne, nie strzyżemy czworonogów zbyt krótko, ze względu na promieniowanie UV, które szkodliwie wpływa na skórę zwierzaka, którą słońce może poparzyć, a czego bardzo byśmy nie chcieli.

Sierści również nie zostawiamy zbyt długiej, ponieważ zbyt długa sierść jest trudniejsza w pielęgnacji i codziennej higienie.

Pamiętajmy o domowym i regularnym czesaniu swojego czworonoga.
Regularnie szczotkowana sierść psa sprawi, że nasz przyjaciel spędzi mniej czasu u groomera a pamiętajmy o tym, że on tęskni za powrotem do domu. Po drugie, zaoszczędzimy naszemu zwierzakowi nieprzyjemnego czasem zabiegu, jakim jest rozczesywanie kołtunów.

Dzięki regularnym wizytom w salonie, groomer ma kondycję skóry, jak i sierści zawsze pod kontrolą. Zdarza się, że właściciel nie zauważy jakiejś zmiany na skórze, lecz groomerskie, bystre oko dostrzeże wszelkie zmiany, o których na pewno poinformuje właściciela.

Pamiętaj o regularnych wizytach u groomera oraz przeczesywaniu sierści psa między nimi.
Dbajmy o swojego członka rodziny.

Pamiętajmy, aby podczas wizyty, jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu poinformować groomera o wszystkich zmianach skórnych, chorobach lub miejsc po zabiegach.  Daj znać groomerowi, w których miejscach ma zachować szczególną ostrożność.

W celu uzgodnienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu.

Formularz kontaktowy

Zarezerwuj wizytę przez aplikację