obcinanie pazurow groomer uslugi przycinanie pazurkow grooming uslugi warszawskie srodmiescie Al.Jana Pawla II 68

OBCINANIE PAZURKÓW

Obcinanie pazurków to zabieg konieczny, umożliwia pupilowi prawidłowe funkcjonowanie i chroni jego stawy przed zwyrodnieniem. Podczas regularnych wizyt w naszym salonie groomerskim bezpiecznie zadbamy o długość jego pazurków. Piesek będzie zadowolony.

Zalety:

  • Komfort w chodzeniu
  • Zapobieganie wydłużania się rdzenia

Jeżeli nie zadbamy o długość pazurków, może to doprowadzić do schorzeń stawów i powodować ból u naszego pupila.

Jeśli nie dbamy o długość pazurków, istnieje możliwość wydłużania się rdzenia.
Przy regularnych wizytach w salonie groomerskim, groomer na pewno zadba o ich długość.

Rozmawiając z klientami, mamy pewność że takie codzienne rutynowe czynności jak spacer, mogą wpływać na długość pazurków z określonych stron. Trochę na poważnie a trochę z przymrużeniem oka, dbajmy o zbliżoną ilość spacerów z równomierną ilością zakrętów lewych i prawych, jak na wyścigach motocyklowych 😉

Zwierzęta żyjące na wolności posiadaja pazury w określonym celu. Dzięki nim zdobywają pożywienie, kopią, atakują lub się bronią. Dzięki tym czynnością naturalnie je ścierają. W warunkach miejskich pies może je obgryzać lub ścierać na betonowej ulicy. Brakuje mu naturalnego kopania nor, karma pochodzi ze sklepu zoologicznego a ucieczka jest świetna zabawą. Psu po prostu brakuje sytuacji bardziej ekstremalnego ich wykorzystania, dlatego właśnie przerastają. Zbyt długie pazury zwiększają dyskomfort funkcjonowania, a w skrajnych przypadkach dorpowadzają do zwyrodnienia łap czy zakażeń po wrośnięciu. Psa, podczas chodzenia mogą boleć pazury zawinięte w strone opuszków. Jeśli zbyt zawinięty pazur zaczepi się i urwie, powoduje obfite krwawienie. Powinniśmy być świadomi zagrożenia, jakie wiąże się z przerostem pazurów.

Po co komu obcinanie pazurków?

Zwierzęta żyjące na wolności posiadają pazury w określonym celu. Dzięki nim zdobywają pożywienie, kopią, atakują i bronią się. Te czynności sprawiają, że pazury naturalnie same się ścierają.

Psy aktywne, sportowe czy pracujące  same z reguły ścierają pazury podczas biegania lub pracy po różnych twardych i szorstkich podłożach. Sprawa ma się zupełnie inaczej w przypadku psów, które większość dnia spędzają w domu, a na spacerach poruszają się jedynie po trawnikach lub parkowych alejkach. W takich warunkach pazury często przerastają, powodując tym samym dyskomfort w poruszaniu się. W skrajnych przypadkach prowadzą do zwyrodnienia stawów, uszkodzeń kości palców lub nawet kulawizny.

Obcinanie pazurków jest więc ważnym elementem opieki nad pupilem. Powinniśmy być świadomi zagrożenia, jakie wiąże się z ich przerostem.

Kiedy należy obcinać pazurki?

Częstotliwość obcinania pazurów to sprawa bardzo indywidualna, zależy od tego jak szybko one rosną. Jedne psy będą potrzebowały tego zabiegu raz w miesiącu, a inne rzadziej, np. co 7-8 tygodni. Zdarza się, że obcinania będą wymagały tylko niektóre pazury, te, które są mniej narażone na ścieranie, jak tzw. wilczy pazur.

 

Jak sprawdzić, czy już należy wybrać się na zabieg? Psy są zwierzętami palcochodnymi, co oznacza, że podczas chodzenia pazury nie powinny dotykać podłoża. Jest to łatwo sprawdzić w domu na panelach – zbyt długie pazury charakterystycznie stukają o podłogę.