Jak zostałam psim fryzjerem

Zawsze miło dowiedzieć się więcej o osobie, której powierza się swojego czworonoga. Z myślą o psich właścicielach, dzięki #XcezStudio powstał pierwszy, ale nie ostatni film, gdzie możecie poznać groomera, któremu powierzacie swoje oczko w głowie.

ANKIETA - powód rezerwacji zabiegu groomerskiego

Strzyżenie psów to nasze hobby, witaj w salonie groomerskim!

psi fryzjer warszawa srodmiescie czesanie psa grooming malowany pies salon opieki nad zwierzetami pies dla psow kochamy pieski Al.Jana Pawła II 68 trymowanie czesanie

Zapraszam wszystkich właścicieli czworonogów do salonu groomerskiego na warszawskim śródmieściu. Salon mieści się blisko Arkadii, dlatego właściciele mogą umilić sobie czekanie podczas strzyżenia wybierając się na seans do kina lub skusić się na coś pysznego w jednej z wielu restauracji w okolicy.

 

Więcej

Profesjonalna Pielęgnacja

Malowany Pies to nie tylko strzyżenie, to kompleksowa i profesjonalna pielęgnacja.

Każdy nasz czworonożny klient jest rozczesywany, kąpany, trymowany lub strzyżony. Troszczymy się również o utrzymanie odpowiedniej długości pazurki oraz czyste uszy.

Więcej
psi fryzjer warszawa srodmiescie

To niesamowite jak nasze pupile potrafią się odmienić po kilku zabiegach pielęgnacyjnych. "Magiczny dotyk" nie tylko powoduje, że wyglądają lepiej ale i są dzięki temu zdrowsze. Niestety już wczesną wiosną, kleszcze są znajdowane w wielu przypadkach, ich szybkie wykrycie jest bardzo ważne. Zadbajcie zarówno o wygląd jak i o zdrowie psa rezerwując wizytę w profesjonalnym salonie groomerskim.

Z przykrością widzimy jak wiele osób korzysta z usług "golarzy", którzy chodząc po domach po prostu golą psy, bez trymowania specjalistycznym sprzętem jak np. furminator1. Robią to nawet w przypadku ras, które tego bezwzględnie wymagają, często na zero, nieodkażonym sprzętem, bez użycia sterylizatora groomerskiego2, roznosząc choroby. Wykonują to za grosze, bez przywiązywania wagi do sprawdzenia zdrowia skóry. Nie zwracają także uwagi na zalecenia związków kynologicznych co do standardów przyjętych na całym świecie. Stępione od piachu i pyłu narzędzia ze względu na wykonywanie zabiegu bez mycia, sprawiają zwierzętom ból.

Nie bez powodu zabieg groomerski trwa kilka godzin. Słońce w wielu przypadkach szkodzi psu a wciąż są pytania o całkowite zgolenie sierści. Niewykryte pasożyty przyczyniają się do chorób i zakażeń, stary podszerstek3 blokuje właściwe dotlenienie, przegrzanie organizmu i powoduje rozwój wirusów, brak kąpieli pozostawia czworonoga w brudzie z masą bakterii, które rozprzestrzeniamy potem głaszcząc je.

KAŻDY PIES TARZA SIĘ W ZANIECZYSZCZENIACH!

Sprawisz największy prezent swojemu ukochanemu pieskowi jeśli się z nim wybierzesz do salonu groomerskiego. Otrzymasz oprócz zabiegu, także profesjonalną poradę. Pies zostanie umyty dwukrotnie, wstępnym i właściwym szamponem, wyczesany z użyciem właściwych narzędzi i odżywek oraz kosmetyków, których nie kupisz w zwykłym sklepie. To są drogie specyfiki sprzedawane za pośrednictwem wyspecjalizowanych w tym celu hurtowni dla salonów pielęgnacji dla psów.

 

1 Furminator

Furminator to narzędzie, po które sięga coraz więcej osób. Przyrząd pomaga wyczesać martwy podszerstek, skutecznie sprawdza się w profesjonalnej pielęgnacji zwierząt. Dzięki niemu można w dużej mierze zredukować ilość sierści, jaką zwierzę gubi w domu. Budowa tego narzędzia jest bardzo prosta. Furminator składa się z ręcznego uchwytu zwieńczonego stalowym grzebieniem z gęstymi ząbkami. Nie jest to zwyczajna szczotka, która jedynie rozczesuje sierść. Przy pomocy Furminatora usuwany jest jedynie podszerstek, a sierść okrywowa pozostaje nienaruszona. Końcówka Furminatora jest wykonana ze stali nierdzewnej, można go przepłukiwać bez obawy o rdzę. Oryginalne modele posiadają przycisk, który ułatwia zdejmowanie sierści z narzędzia oraz specjalną osłonę na ząbki Furminatora. (Źródło: pupilo.pl)

https://malowanypies.pl/wp-content/uploads/2018/04/Furminator-350x350.jpg
2 Sterylizator groomerski

Urządzenie do sterylizacji narzędzi UV-C posiada prostą konstrukcję i niewielkie gabaryty. Podczas działania wykorzystuje promieniowanie UV-C o długości fali 254 nm, które niszczą formy wegetatywne mikroorganizmów. Jest to urządzenie do dezynfekcji suchej (promieniami UV-C) bez stosowania roztworów chemicznych i nie ma niebezpieczeństwa przedawkowania. Narzędzia powinny być umyte i osuszone. Elementy o budowie złożonej powinny być maksymalnie rozwarte i rozmontowane, tak aby światło ultrafioletowe obejmowało całą powierzchnię. Dezynfekcja jest skuteczna gdy promienie UV-C padają bezpośrednio na element. Obudowa wykonana z wysokiej jakości materiału. Narzędzia przeznaczone do dezynfekcji należy włożyć do środka i zamknąć klapę. Włączyć przycisk 0-1, urządzenie automatycznie się włączy. Od tego czasu odliczamy czas sterylizacji. Przy otwarciu klapy światło automatycznie się wyłączy i proces dezynfekcji zostanie przerwany. Urządzenie nie może być przechowywane w miejscach wilgotnych i w pobliżu wody. Chronić przed dziećmi.

https://malowanypies.pl/wp-content/uploads/2018/04/sterylizator_groomerski_strzyzenie_psow_trymowanie_warszawa-350x350.jpg
3 Podszerstek (ang. undercoat lub underfur)

Krótka, gęsta, miękka warstwa futra części ssaków pod okrywą włosową. Warstwa podszerstka i warstwa włosa okrywowego tworzą sierść. Podszerstek, który znajduje się pod włosem okrywowym, jest nieprzemakalny i stanowi ochronę termoizolacyjną oraz pełni funkcję rusztowania dla włosów warstwy okrywowej. Zależnie od pory roku, temperatury, gatunku i rasy zwierzęcia podszerstek może być mniej lub bardziej obfity. Do ras psa mających gęsty i zbity podszerstek należą między innymi: alaskan malamute, husky syberyjski, berneński pies pasterski. Do ras psa nieposiadających podszerstka zalicza się rasy o krótkiej okrywie włosowej (np. charcik włoski, rhodesian ridgeback), ale także rasy o długim włosie (maltańczyk). (Źródło: Wikipedia)

https://malowanypies.pl/wp-content/uploads/2018/04/podszerstek_trymowanie_grooming_psi_fryzjer_warszawa-350x350.jpg

#Cavalier #YorkshireTerier #Maltańczyk #Yorkshire #York #Terrier #Terier #BuldożerekFrancuski #Jamnik #Sznaucer #Pudel #ShihTzu #Gryfonik #JackRussellTerier #JackRussell #LabradorRetiever #West #WestHighlandWhiteTerrier #TerrierSzkocki #Szkot #FoxTerrier #Sznaucer #Trymowanie #BichonFrise #West #Bichon #WestHighland #CockerSpaniel #GoldenRetriever #Briard #BeardedCollie #WelshCorgi #Leonberger #Chichuachua #Akita #Labradoodle

#SalonGroomerskiWarszawa #SalonGroomerskiMuranów #PsiFryzjer #Trymowanie #GroomingWarszawa #StrzyżeniePsów #PsiFryzjerWarszawa #KochamyPsy #Psy #Pieski #Czworonogi #MalowanyPies #CzteryŁapy #ZdrowyPies #ZdrowiePsa #Grooming #Strzyżenie #Pies #CuteDog #Cute #DogGroomer #DoggyStyles #WarsawDogs #Warsaw #Muranów #DogOfTheDay #PickOfTheDay #DogLover #DogHair #Trymowanie #Kynologia #polskiestowarzyszeniegroomerów #MasterGroomingShow #LocalGuides #LetsGuide